Blíží se hlavní sezona venkovních koupališť a jejich provozovatelé intenzivně připravují bazény pro první návštěvníky. V Mělníku se uklízí, opravují se dlaždice, které nepřežily zimu, natírají se lavičky. Podle ředitele Plaveckého bazénu Mělník Antonína Davida se ale k běžným pracím před zahájením sezony přidala další, dost zásadní komplikace. Chybí spodní voda, bez které se areál neobejde.

„Začali jsme napouštět před týdnem. Normálně bychom měli napuštěný plavecký bazén, ale teď jsme v polovině. Proud se někdy i úplně zastaví," popisuje problém, který vznikl před dvěma lety při stavbě nedalekého nadjezdu v rámci druhé etapy obchvatu. Tehdy podzemní vody ubylo.

Volejbal, bigbít a pak plavání 

Teď pravděpodobně nestihnou napustit všechny bazény k 31. květnu, kdy se na koupališti každoročně koná zahájení léta s volejbalisty. „Možná se stane, že bude slavnostní zahájení bez kompletně plných bazénů. Hned další den je v areálu naplánován rockový festival. Pro veřejnost má být vše připraveno 2. června. Uvidíme…" říká provozovatel koupaliště.

Na spodní vodě není závislé jen koupaliště, ale i krytý bazén. V zimě prý ale problém s vodou nebyl. „V zimě i díky dešťům byl spodní vody dostatek, ale nemůžeme se na to spoléhat. Problém řešíme už druhý rok, zatím vše dopadlo dobře," dodává David a připomíná, že celý areál stárne a chátrá. Poslední rekonstrukce venkovního areálu proběhla před pětadvaceti lety. A bylo by potřeba znovu zainvestovat.

Krytý bazén potřebuje opravit

Nejinak je na tom i plavecká hala. Budova by potřebovala kvalitnější okna i střechu. „Víme, že stav objektu je dlouhodobě špatný. Ve spolupráci s oddělením rozvoje města připravujeme plán rekonstrukce oken a opláštění. Zjišťujeme, kolik by to stálo a zda je možné částečně využít dotace," vysvětluje místostarosta Petr Kowanda a dodává, že studie na rekonstrukci plaveckého bazénu už existuje od bývalého vedení města. Bohužel by projekt v této podobě byl velmi drahý, a tak město od realizace ustoupilo.

Fotogalerie: Mělnické koupaliště a krytý bazén