V areálu mohou návštěvníci využít komplex bazénů pro zdatné plavce nebo odpočinkový bazén s tobogánem a divokou řekou, sportovce čeká hřiště na plážový volejbal. Podle provozovatele Antonína Davida bude až do tohoto pátku otevřen zároveň i krytý plavecký bazén v sousedství.

Neratovické letní koupaliště zahájí letošní sezonu na Den dětí 1. června. Podle provozovatele Martina Suchomela začnou bazény napouštět už v příštím týdnu. „Počasí nám přeje, takže se budeme těšit na hojný počet návštěvníků,“ připomněl Suchomel, že bude opět připraven relaxační bazén s velkou klouzačkou a brouzdaliště.

Ve stejném dni zahájí letošní sezonu i kralupské koupaliště v Lobečku. Už teď tam ovšem prodávají v předprodeji vstupenky, které budou platné až do září letošního roku. Areál návštěvníkům nabízí skokanskou věž, sedmdesátimetrový tobogán, vodní hřib a klouzačku. Také na nadcházející sezonu se plánuje ranní kondiční plavání.

O pár dní později se otevře i koupaliště v Cítově. Podle Hany Vaňkové z obec-ního úřadu by to díky dobrému počasí mohlo být druhý červnový pátek.

„Vše záleží na síle průtoku vody, kterou k napouštění bazénu na koupališti využíváme,“ vysvětlila Vaňková a připomněla, že právě 8. června začínají v Cítově oslavy k 750. výročí založení obce. „Počasí nám naštěstí přeje a napouštět začneme už dnes,“ dodala včera dopoledne Vaňková.

Také koupaliště nedaleko kempu v Želízích čerpá vodu z přírodního zdroje. Návštěvníci tam mají k dispozici jednoduché převlékárny, hygienické zázemí a stánek s občerstvením. Pro děti bude připravena skluzavka a půjčovna nafukovacích bazénků.

„Otevírat koupaliště budeme v polovině června. V současné době ještě zvyšujeme komfort a bezpečnost koupaliště technickými pracemi, náročnými úpravami zábradlí a schodů,“ řekl provozovatel želízského letního koupaliště Radek Jelínek.

V areálu mšenských městských lázní ve stylu art deco, který pochází z roku 1931, začali vodu napouštět už včera. Podle tajemníka místní radnice Zdeňka Koudelky napouštějí unikátní koupaliště ze skalního pramene. „Předpokládáme, že za týden bude dostatek vody, a pokud seženeme včas plavčíky, kteří se každoročně starají o bezpečnost hostů, můžeme spustit plný provoz,“ dodal Koudelka.

Předpokládané otevření koupaliště
Mělník - otevřeno od neděle
Neratovice – pátek 1. června
Kralupy – pátek 1. června
Cítov – pátek 8. června
Želízy - v polovině června
Mšeno – přibližně za týden