Zaplavat si ve vodě a nezaplatit ani korunu. I taková místa na Mělnicku existují, byť už jich je jen pár. Vyhledali jsme ta, která nepřipomínají mořské pláže plné slunečníků a barů, ale naopak se tam skoro zastavil čas.

Na většinu těchto míst ovšem úplně bez peněženky vyrazit nemůžete, alespoň pokud chcete v blízkosti zaparkovat.

Rybník Harasov je jedním z míst, kde za vykoupaní nic neplatíte. Nabízí dvě písčité pláže se studenější, zato vždy s průzračnou vodou. U jedné z pláží je i možnost občerstvení v tamní restauraci. Domácí zvířata nechte raději doma, na Harasově mají vstup do vody zakázán. Kdo cestuje k rybníku autem, budou muset přece jen sáhnout do peněženky. Parkoviště je za poplatek sto korun.

Pozvolný vstup do vody 

Další krásně čistá voda se nachází u obce Ovčáry. Stejnojmenná pískovna nabízí možnost koupání zdarma. Hlavní pláž je vhodná pro rodiny s dětmi, neboť nabízí pozvolný vstup do vody. Ostatní pláže jsou menší, buď travnaté, nebo písčité. Parkoviště se nachází u hlavní silnice spojující Ovčáry a Starou Boleslav. I zde si řidiči musí připravit na poplatek za parkování sto korun.

Nejen milovníci nudismu ocení komplex jezer Baraba v blízkosti obce Vliněves. Jde čistě o koupání bez možnosti občerstvení. Najdete zde jak větší, tak menší travnato-písčité břehy. Voda je přístupná všem včetně rybářů nebo pejskařů. Oproti jiným místům tady neplatíte za parkovné, připravte se ale na to, že dostat se až k plážím není úplně jednoduché, cesty jsou dost strmé.

Zdarma zaplavat si mohou lidé také v pískovně Vojkovice. Návštěvníci zde mají vyhrazená místa, kde mohou k vodě. Zbytek je určen rybářům. Najdete tam jak velké, tak malé písčité pláže. Některá místa jsou obklopena stromy, takže se dá i schovat do stínu. Parkoviště je opět za poplatek sto korun.