Dvě ozbrojená přepadení během čtrnácti dnů zažili zaměstnanci neratovické pobočky GE Money Bank. V pondělí si maskovaný pachatel se zbraní v ruce vynutil zatím neznámé množství peněz. Přesně čtrnáct dní před tím si ze stejné pobočky odnesl mladý zloděj skoro padesát tisíc korun.

Lidé z neratovic věří, že jde o stejného pachatele. „No to je jasné. Akorát se teď zamaskoval, aby mu kdyžtak nepřišili vyšší trest,“ řekl pro Mělnický deník jeden z klientů neratovické banky.

Policisté případ důkladně prošetřují a zatím nevyloučili, že by se mohlo jednat o stejného muže jako před dvěma týdny. Záběry z průmyslových kamer navíc nasvědčují tomu, že zloděj z dva týdny starého přepadení loupil i v jiných bankách Středních čech.

Podoba na snímcích z kladenské pobočky Komerční banky je skoro zarážející. Kriminalisté sice vyšetřují každé přepadení zvlášť, nevyloučili však zatím možnost, že by se mohlo jednat o stejného muže. „Tuto možnost samozřejmě prošetřujeme,“ uvedl mělnický policejní mluvčí Karel Sulek.

 

Popis pachatele: Věk 20 – 30 le. Štíhlá postava. Na hlavě měl černou kuklu pouze s otvory pro oči, černé tričko s béžovými prožky, kraťasy antracitové barvy a bílé koženkové botasky. U sebe měl pistoli stříbrné barvy. Hovořil plynně česky.