Zatím poslední studiovou autorskou stopou kapely Bratrstvo Luny byla účast na prestižním kompilačním projektu Dark Tunes From Czech and Slovak Caves III. (2022) vydaného žánrovým portálem sanctuary.cz s podtitulem „to nejzajímavější z aktuální temné scény“. Do finálního výběru se dostala skladba Atlantida od frontmana ansámblu Josefa Wlaschinského (Buzse D.). Právě na ni nyní navazují Vodopády kytaristy Martina Šoltyse (Šotka).

| Video: Youtube

„Zkreslené kytary jsou dosti upozaděné a namísto nich se derou jen lehce nakreslené, ale zato dynamičtější rejstříky. Otevírá se tím prostor pro poselství skrze zpěvovou linku a celkově vzdušnější atmosféru. Hluku bylo už dost, teď je čas zkrotit aparáty a dát šanci lehčím tónům,“ uvedl ke skladbě autor hudby.

Výhradní textař souboru Jindřich Kohm (R.X.Thámo) k novince dodává: „Étos skladby je do morku kostí bratrský a jsem šťastný za to protnutí všech rovin, které jsou nezbytnou podmínkou ke vzniku silné skladby. Píseň lze vnímat ve více metaforických rovinách, jednou z nich může být i zformulování pomyslného manifestu naší nové cesty, které je podtrženo i pohyblivými obrázky. Pro Bratrstvo Luny nastává doba Vodnáře.“

close Kralupská rocková kapela Bratrstvo Luny představila svůj nový singl Vodopády. info Zdroj: se souhlasem Jindřicha Kohma zoom_in Kralupská rocková kapela Bratrstvo Luny představila svůj nový singl Vodopády. Autorem videoklipu je kameraman Jan Hrušovský, který s impresáriem „BL“ Jindřichem Kohm (alias R.X.Thámem) spolupracuje i na životopisných filmech Světec z pekla (Hledání & Návraty) o česko-slovenském apoštolovi punku a gotiky Petru Štěpánovi (XIII. století & Hrdinové nové fronty).

Novinkovou skladbu si mohou zájemci poslechnout prostřednictvím streamovacích hudebních portálů Spotify, Apple Music, Deezer a YouTube.

Premiéra druhého dílu dokumentu Světec z pekla je naplánována na 19. října do Jihlavy (Kino DKO) v rámci programové skladby festivalu Gothic Iglau.