VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kralupská nemocnice je opravena, otevřeny jsou i nové ambulance

Kralupy /ROZHOVOR/ – Sídlo kralupské nemocnice už dvakrát zasáhla velká voda, před patnácti a před čtyřmi lety. Přesto je stále v provozu. A mění se k lepšímu. „Pokračujeme v opravách stávajícího stavu budovy a okolí nemocnice v souladu s jejím určením podle zápisu v katastru nemovitostí,“ vysvětluje Vladimír Matoušek, ředitel nemocnice, kterou provozuje společnost RHG.

14.11.2017
SDÍLEJ:

Kralupská nemocnice zakoupila 132 moderních elektricky ovládaných polohovatelných lůžek. Již dříve byly opraveny i pokoje pacientů, včetně výměny dveří. Obměňuje se i přístrojové vybavení.Foto: Archiv RHG

V jakém stavu byla nemocnice před povodněmi?

Řada problémů přetrvávala už z historie. Nejvážnější bylo statické zajištění nosníků stropů ve sklepeních, které jsme provedli hned po zakoupení budovy. Následovaly další vnitřní úpravy a opravy ordinací, lůžkového oddělení a prostor k pronájmu. V posledních měsících byla opravena fasáda a parter okolí nemocnice, jehož součástí je i zavedení režimového opatření parkování.

Jaký režim teď platí na parkovišti?

Znovu jsme vrátili k vjezdu závory. Vede nás k tomu snaha snížit počet aut parkujících v areálu nemocnice ve prospěch klidu našich těžce nemocných pacientů na lůžkovém oddělení. Vjezd na parkoviště nebo do areálu nemocnice je prvních 30 minut zdarma, za každou další zahájenou půlhodinu je cena 10 korun. Platební parkovací automat se nachází u recepce.

Budova má novou zateplenou fasádu, nyní se pracuje na silnicích okolo nemocnice. Co plánujete dále?

Investujeme do vnitřního vybavení ve prospěch pacientů a zaměstnanců. Bylo zakoupeno 132 moderních elektricky ovládaných polohovatelných lůžek. Už dříve byly opraveny pokoje pacientů, včetně výměny dveří. Obměňujeme přístrojové vybavení. Postupně zvyšujeme platy zaměstnanců, zavedli jsme například náborový příspěvek 100 tisíc korun pro zdravotní sestry do třísměnného provozu. V případě nutnosti máme připraveny byty pro zájemce, kteří by chtěli posílit náš zdravotní personál, zejména pro lékaře internistu nebo geriatra a zdravotní setry. Dovedeme okamžitě připravit potřebnému zaměstnanci individuální motivační program, pomoc v životní situaci a podobně.


Bude nemocnice stále fungovat stále jako léčebna dlouhodobě nemocných (LDN)?

Struktura 132 lůžek nemocnice je z novodobého pohledu zdravotního vnímána jako dlouhodobá ošetřovatelská péče v nižším kódu úhrady 0005 od zdravotních pojišťoven. Vyšší kód úhrady 0024, který nemáme, je následná péče. Oba tyto kódy jsou sice z historie vnímány jako LDN, ale jsou to také lůžka doléčovací.

Počítáte s rozšířením nabídky ambulancí?

V nemocnici je řada odborných ambulancí a služeb, interna, kardiologie, endokrinologie, FBLR, gastroenterologie, klinická logopedie, nefrologie, neurologie, oční, optika, ortopedie, rehabilitace, gynekologie, odběrová místnost, rentgen, SONO, prodejna zdravotních potřeb, kuchyně a jídelna i s možností stravování veřejnosti. Nově byly otevřeny ordinace klinické psychologie, lékárna, kanceláře pojišťoven nebo doplňující služby pro pacienty. Ocenili bychom zájem kadeřnice o provozování služeb v budově. V prostorách nemocnice se stále nacházejí kapacity pro otevření dalších ordinací.

V nemocnici kdysi sídlila i lékařská pohotovostní služba (LPS). Proč byla zrušena?

Od roku 2000 provozovala pohotovost společnost RHG. Město tehdy dotovalo ztrátový provoz LPS asi do částky 1,5 milionu ročně. Ordinační hodiny pohotovosti plynule navazovaly na ordinační hodiny interní ambulance, která byla v pracovních dnech v provozu od 7 do 17 hodin. Zdravotní péči v Kralupech jsme tak pokrývali 24 hodin denně. Poté došlo na návrh města ke snížení počtu ordinačních hodin na LPS. Důvodem bylo navýšení platů lékařům a zdravotním sestrám, ale bez navýšení dotace od města. V roce 2013 byla budova nemocnice městem ve výběrovém řízení prodána firmě RHG, která ji do té doby měla v nájmu na 20 let. Podmínkou prodeje bylo ukončení smlouvy na provozování LPS, protože město už tuto službu nechtělo dotovat ani samo provozovat.

A je nějaká šance, že by se pohotovost do kralupské nemocnice vrátila?

V roce 2014 jsme se sami pokusili o znovuzavedení LPS v nemocnici za finanční podpory kraje, ale dotace byla tak nízká, že nepokryla nároky lékařů na mzdy. Navíc se nakonec ukázalo, že lékaři, kteří nebyli našimi zaměstnanci, už nechtěli LPS sloužit. Kraj odmítl dotaci navýšit na požadované částky a přespolní lékaři neměli zájem LPS sloužit. Tehdy už také začalo být problematické i technické zázemí LPS.

A tímto LPS v Kralupech nad Vltavou definitivně zanikla. V současné době už naše nemocnice nesplňuje personální a technické podmínky pro zajištění LPS. Navíc jsou nemocniční lékaři přetíženi.

Autor: Barbora Walterová

14.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

2475 - Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra s14 805 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra s osvědčením MIJIP, NIP, INTERNÍ ODDĚLENÍ(32211). Požadované vzdělání: vyšší odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14805 kč, mzda max. 32281 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, • odbornou způsobilost dle zákona 96/2004 Sb., • ARIP výhodou, •zkušenost s intenzivní péčí velkou výhodou, •vstřícný přístup k pacientům, •ochotu podílet se na chodu a prestiži nemocnice, , Nabízíme:, - práci na plný úvazek , - 3 směnný provoz , - zajímavé finanční ohodnocení a zaměstnanecké benefity, - týden dovolené navíc a závodní stravování s příspěvkem zaměstnavatele, - skvělou dostupnost z Prahy (25 minut), - práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renomované mezinárodní společnosti, vstřícný mladý kolektiv. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

2475 - Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra s14 805 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra s osvědčením. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14805 kč, mzda max. 32281 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, •odbornou způsobilost dle zákona 96/2004 Sb., •vstřícný přístup k pacientům, •ochotu podílet se na chodu a prestiži nemocnice, Nabízíme: , , • samostatnou a odpovědnou práci s možností seberealizace ve skupině MEDITERRA, která je součástí nadnárodní skupiny VAMED , • zajímavé finanční ohodnocení a zaměstnanecké benefity, • týden dovolené navíc a závodní stravování, • skvělou dostupnost z Prahy (25 minut), • práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renomované mezinárodní společnosti, , V případě Vašeho zájmu zašlete prosím strukturovaný životopis a motivační dopis na personální oddělení personalistka.ner@mediterra., , , czTel: 315 637 337, mobil: 739603691. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Služby - Služby Provozní pracovník25 000 Kč

Vedoucí provozu v ostatních zařízeních Vedoucí VOS. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - příjemky zboží, výdejky, objednávky zboží na závodech, cenové nabídky pro zákazníky, vyhodnocování prodejů a nákupů, plánování naskladňování zboží, vyskladňování zboží , Požadujeme: ovládání MS Office, ekonomický a účtní systém Cézar breaker software, ruský jazyk na pokročilé úrovni výhodou, Kontakt: telefonicky 8:00-16:00, osobní schůzka po telefonické domluvě. Pracoviště: I.g.d.z.- investment group dz, a.s., Neratovická, č.p. 220, 277 13 Kostelec nad Labem. Informace: Jakub Zavadil, +420 739 451 447.

2475 - Specialisté v oblasti oční optiky a optometrie18 000 Kč

Specialisté v oblasti oční optiky a optometrie Optik/optička. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: řidičský průkaz sk.B, Nabízíme: náborový příspěvek 20000, služební vůz, benefitní programy, finanční odměny za ekonomický růst poboček, , Kontakt: telefonicky 9:00-17:00 životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Dr. optik cz s.r.o. mělník, náměstí Karla IV., č.p. 143, 276 01 Mělník 1. Informace: Martin Vohralík, +420 777 338 638.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Český dům se otevřel sportovcům i veřejnosti.
26

Česko má další zlato. Vysloužil si ho v Koreji olympijský dům

Převoz obézního pacienta za asistence hasičů.
3

Hasiči pomáhají s transportem tlouštíků. Stojí je to miliony

ANKETA: Vyberte nejhezčí masopust

Střední Čechy - Masopustní veselí skončilo. Redaktoři Deníku i čtenáři zachytili řadu oslav v kraji na fotografiích a vy můžete hlasovat o tu nejlepší masopustní taškařici. Své hlasy posílejte do 28. února do 12 hodin. Podpořte vaše maškary!

Sudí Jiří Blahout: Vítězství v anketě? Příjemné, ale i zavazující

Mělnicko /ROZHOVOR/ – Jakmile se na místní fotbalové utkání chystá rozhodčí Jiří Blahout, můžete si být jistí, že vše proběhne tak, jak má. Právě on se totiž stal vítězem naší zimní ankety o nejlepšího okresního rozhodčího. Sportovní redakce Mělnického deníku si s vítězem s radostí popovídala.

Strakův most bude zavřený ještě osm měsíců

Mělník – Starý most přes Labe je uzavřený už skoro čtyři měsíce. Nesmí na něj ani automobilová doprava, ale ani pěší. To značně komplikuje situaci v dopravě i chodcům.

KRIMI MIX: Cizinec napadl hlídku strážníků

Mělnicko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Mělnicka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT