Třicet špatně parkujících aut nechali od začátku července odtáhnout strážníci městské policie v Kralupech nad Vltavou.
Od prvního prázdninového dne totiž ve městě začala fungovat odtahová služba, kterou zajistila kralupská radnice.

Podle ředitelky městské policie Evy Kostlivé původně odtahy zajišťovaly technické služby města. „Jednalo se však o výjimečné případy, kdy bylo nutné z ulic odstranit nepojízné vraky, které zbytečně blokovaly místa ostatním řidičům,“ uvedla před časem pro Deník Kostlivá.

S odtahy vozů by podle zástupce ředitele městské policie Michala Císlera měli počítat hlavně řidiči, kteří své vozy odstaví na nepřehledná místa, křižovatky nebo na přechody pro chodce, což se stává poměrně často.

„Kritická místa jsou nyní zvýrazněna žlutými pruhy,“ připomněl Císler a doplnil, že o zahájení odtahů vozidel policisté v předstihu občany informovali prostřednictvím místního tisku, veřejného rozhlasu a letáků.
Dříve neposlušní šoféři dostávali za špatné parkování ve městě botičky, nyní však odtahovka nekompromisně jejich špatně stojící auta odveze.
Motoristé kromě pokuty za odtah zaplatí osm set korun. Za každý den, který jejich vůz stráví na odstavném parkovišti, sáhnou do kapsy pro další stokorunu.

„Za nedokončený odtah řidič zaplatí tři sta korun,“ podotkl zástupce ředitele městských strážníků. Nedokončený odtah je, když šofér zastihne odtahovku při manipulaci s jeho vozem.

Ve městě je zoufalý nedostatek parkovacích míst, zejména v odpoledních a večerních hodinách, kdy se lidé vracejí z práce domů. Řidiči to řeší tím, že svá autu odstavují, kde to jen jde. Mnohdy tak ale blokují výjezd ostatním vozům.