Studii proveditelnosti revitalizace centra měsra, která odhalí řešení i ekonomickou stránku projektu, by měly mít Kralupy nad Vltavou na sklonku letošního léta. Studii zpracuje společnost DVH CR, která uspěla v jarní soutěži. Město za ni zaplatí 749 tisíc korun.

Původně mělo jít o vyšší částku, hodnoticí komise soutěže, složená ze šéfů a manažerů známých firem, ale dosáhla výhodnější částky.

Na začátku byly v soutěži čtyři nabídky. Polovinu z nich ale komise zavrhla, neboť nesplnily podmínky soutěže. Oba zbývající soupeři, společnosti DVH CR a Consulting ČS by podle závěrů komise byly ideálními zpracovateli studie. O vítězi pak rozhodla cena, uspěla nejvýhodnější a přitom kvalitní nabídka. Na městském webu to uvedla kralupská místostarostka Šárka Drobná. „Čeká nás léto vrcholných výkonů, protože administrativní a informační servis zpracovateli bude náročný,“ doplnila Drobná.

K revitalizaci centra míří Kralupy nad Vltavou už dlouhá léta. Na začátku koupily většinu pozemků a nemovitostí v centru města, například bývalý pivovar nebo mlýn, kde má v bývalé balírně sídlit i radnice. Pak ale následovaly dlouhé spory, které později přispěly i k zásadním změnám na místní politické scéně. V loňské soutěži architektů uspěla se svou urbanistickou studií firma Picek, která nyní pracuje na projektu.