Podle ředitele kulturního a společenského střediska Vltava Martina Odvodyho by pak kralupské kino mohlo nabízet divákům filmové premiéryve stejné době jako pražské multiplexy.

„Pokud bychom se záměrem, který už schválili radní, uspěli i u zastupitelů, stihli bychom na začátku léta největší hit sezony, třetí díl Doby ledové. Je to kasovní trhák, který by zajistil, že by se kinu začaly vracet náklady na digitalizaci,“ poznamenal Odvody s tím, že digitalizace by měla stát asi čtyři miliony korun.

Provoz kina Vltava je sice v posledních letech stále ztrátový, ekonomický schodek se ale snižuje. Po devadesáti tisících před třemi lety a sedmdesáti tisících před dvěma lety loni spadl na padesát tisíc korun. „Je to výsledek dobré práce Jana Fencla, který připravuje program, ve kterém už jsme měli i filmové přehlídky. Výhledově uvažujeme také o filmových festivalech nebo maratonech, jaká dělají například pražská kina Aero nebo Světozor,“ prohlásil ředitel.

Kralupské kino Vltava patří v seznamu kin v českých zemích, který nezahrnuje multilexy, mezi třicet nejlépe hodnocených. Průměrnou návštěvností sedmapadesát diváků na představení se dokonce řadí mezi dvacet nejúspěšnějších.

Jedničkou letošní promítací sezony byl zatím český film Líbáš jako Bůh. Před pokladnou kina stály dlouhé řady lidí a ti, na které se nedostalo, byli zklamaní. Kdyby už tehdy mělo kino Vltava za sebou digitalizaci svýhodnými technickými podmínkami, mohla by následovat další představení.