Plavci, kteří navštěvují krytý plavecký bazén v Kralupech nad Vltavou, se musejí připravit na to, že si od února až do konce června nezaplavou. Místo nich by v první polovině roku měli v sídle bazénu pracovat dělníci stavební firmy.

Největší investiční akcí nedávno schváleného rozpočtu města na příští rok má být totiž druhá ze tří etap rekonstrukce plaveckého bazénu. Potvrdil to kralupský místostarosta Libor Lesák.

„Druhá etapa by měla stát zhruba sedmadvacet milionů korun, z čehož dvacet milionů pokryje evropská dotace a zbylých sedm milionů půjde 
z městské pokladny," připomněl Libor Lesák.

Ještě před necelými dvěma měsíci nebylo přitom jasné, zda žádost o dotaci na opravy uvnitř budovy vyjde. Bez druhé etapy rekonstrukce by bazén neměl časem naději splnit přísné hygienické normy. Tomu však nedávno přislíbená dotace zabránila.

V rámci první etapy rekonstrukce byla budova bazénu před dvěma lety zateplena a dostala novou střechu. Druhá etapa by měla řešit zejména havarijní stav bazénu pro neplavce a sociálního zázemí pro všechny návštěvníky.

Podle Libora Lesáka se po skončení prací, což by mělo podle podmínek dotace být do konce června příštího roku, mohou především děti těšit například na nový bazén se slanou vodou. „Vedle rekonstrukce sociálního zařízení dojde také na šatny a veškeré rozvody včetně vzduchotechniky," přiblížil místostarosta města.

V projektu je zároveň zahrnutá i proměna stávající posilovny na takzvanou odpočinkovou louku s vířivkou a chybět nebude ani moderní infrasauna.

Na druhou etapu by v budoucnu měla navázat třetí, která zahrnuje rekonstrukci velkého plaveckého bazénu včetně nové technologie.