Podle mluvčí radnice Lenky Moravcové by náklady na modernizaci krytého bazénu v ulici V Luhu měly přesáhnout třicet milionů korun. Na dvě třetiny nezbytné částky se uchází o evropskou dotaci. Ta je také podmínkou k zahájení rekonstrukce. „Zatím čekáme na verdikt," řekla včera Mělnickému deníku Lenka Moravcová.

Krytý bazén mele z posledního. Část oprav už má za sebou, před dvěma lety bylo jeho sídlo zatepleno a dostalo novou střechu.
Druhá etapa rekonstrukce by měla řešit havarijní stav bazénu pro neplavce a sociálního zázemí pro všechny návštěvníky. "Bez modernizace hrozí zavření objektu, jehož příčinou by bylo nesplnění hygienických požadavků," vysvětlila Lenka Moravcová.

Projekt zahrnuje vedle bazénu pro neplavce, které zahrnují i technologii, a sociálních zařízení také rekonstrukci šatny, proměnu stávající posilovny na relaxační zónu s vířivkou, solnou jeskyní a dalšími speciálními prvky.

Na druhou etapu oprav by později měla navázat rovněž rekonstrukce plaveckého bazénu včetně technologie. Ta však nepatří k projektu, na který teď chtějí Kralupy nad Vltavou získat dotaci.

Pokud město uspěje a evropské peníze dostane, následovalo by podle mluvčí kralupské radnice výběrové řízení. Práce by pak mohly být hotové na jaře příštího roku.