Původně se v souvislosti s otevřením bazénu po rekonstrukci hovořilo o únoru, tento termín už ale padl. Jak na YouTube za město vysvětlil Jindřich Karvánek z kralupského odboru realizace investic, ke zdržení přispěla překvapení po odkrytí původních obkladů bazénové vany. Výsledkem bylo, že se například celý bazén zvedal o trochu výš.

To už je ale v této fázi prací minulostí. Nerezová bazénová vana je na místě a plná vody. Pracuje se na dlažbách na ochozech kolem ní a stěny čekají na doplnění akustického obkladu. Pak bude hala s bazénovou vanou, která je aktuální etapou rekonstrukce krytého bazénu, hotová.

Pracuje se i v zázemí, kde jsou technologie, následovat budou kompletace, zkoušky a seřizování.

Na jaře už se bude plavat

Poté už se město obrátí na stavební úřad s žádostí o zkušební provoz, kdy už bude moci bazén využívat veřejnost. Karvánek přitom odhaduje, že by se návštěvníci mohli dočkat ve druhé polovině března.

| Video: Youtube

Dokončovaný projekt zahrnuje kompletní obnovu části plaveckého bazénu, který pochází z poloviny osmdesátých let minulého století. Jde o přestavbu části suterénu, rozšíření akumulační nádrže a rekonstrukci dětských šaten včetně přístupové chodby, kompletní výměnu vodovodní přípojky do objektu a novou nerezovou vložku do původního tělesa bazénové vany. V prostoru haly probíhá inovace ochozů, stěn, podlah a dalších přilehlých konstrukcí. V minulosti už byla opravena střecha a objekt byl zateplen.