Mluvčí kralupské radnice Aleš Levý však tyto obavy místních obyvatel vyvrátil. „Most TGM se opravoval teprve před nedávnem a v blízké době jeho uzavření skutečně nehrozí,“ ujistil Levý. Kralupský most byl uzavřen na jaře před dvěma lety a opravy trvaly skoro dva měsíce.

Na sociálních sítích se ovšem tyto dohady objevily jako oficiální potvrzené informace. Řidiči se v komentářích bouří kvůli dlouhé objízdné trase přes Nelahozeves, ale obyvatelé žijí v městské čtvrti Lobeček by takovou uzavírku na krátko uvítali. Zbavili by se totiž na čas stálého hlubu a prachu na hlavním průtahu městem.

Fáma zřejmě vznikla právě kvůli nedávno uzavřenému mostu v Mělníku, který prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Během uplynulého víkendu byl nečekaně zcela uzavřen a ve městě to způsobilo dopravní kolaps.

Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Niny Ledvinové je nový mělnický most na silnici číslo 16 nyní už otevřen obousměrně, i když jsou oba jízdní pruhy zúžené. „Termín dokončení rekonstrukce je plánován na konec října,“ dodala Ledvinová.