Obyvatelé Kralup nad Vltavou, kteří museli v neděli a v pondělí kvůli velké vodě opustit své domovy, si totiž s sebou v mnoha případech nemohli vzít své psí kamarády. Především velká psí plemena pak odváželi do útulku.

Jen od nedělního večera do pondělního poledne tam podle provozovatelky útulku Moniky Kolkové chovatelé nebo strážníci městské policie přivezli devět psů. „Do jednoho kotce se snažíme umísťovat i víc pejsků, musejí spolu ale dobře vycházet. Zatím máme ještě tři kotce volné," řekla včera kolem poledne Monika Kolková a dodala, že by uvítala, pokud by si lidé vzali stálé obyvatele útulku alespoň do dočasné péče, čímž by se uvolnily další kotce.

„Jedna hárající fenečka už odešla do adopce, protože byl kvůli ní v útulku velký chaos. A dočasnou péči získá další pejsek," připomněla provozovatelka útulku.
Na výzvu ohledně dočasné adopce na webových stránkách útulku se během pár hodin přihlásilo přes deset lidí. Všechny nabídky ale v útulku zatím nevyužijí. „Některé zájemce jsem musela odvolat, protože jsou z oblastí, odkud se k nám špatně dostanou nebo hrozí riziko, že by se kvůli vodě nemohli vrátit domů. Jejich pomoci si ale velmi vážíme."

Cesta do útulku z Kralup je vzhledem k jejich uzavření odříznutá, přístup byl ještě v pondělí dopoledne přes Debrno.

Dočasný domov kvůli povodním hledají především Ben, Mája, Tracy, Max, Nero, dvě ohařky a Bady. „Budeme vděčni za jejich dočasnou péči, ale tu upřednostňujeme hlavně tam, kde je alespoň malá naděje, že by si je mohl majitel nechat nebo pro ně vlastními silami sehnat nového páníčka," poznamenala Monika Kolková.

Útulek nemůže zaručit dobu, za kterou se dočasně svěření psi budou moci vrátit zpátky do svých kotců.
Případní zájemci o pejsky s útulku Lesan se mohou ozvat Monice Kolkové na telefonním čísle 775 105 275.

„Každé uvolněné místo a pes v novém domově je pro nás velká pomoc. Lidé, kteří si k nám pejska uložili, se o něj nemusejí bát, k adopci dáváme jen útulkové pejsky," doplnila provozovatelka kralupského útulku.