Místostarosta Libor Lesák z ODS uvedl, že znovu bude kandidovat. „Je rozpracováno mnoho záměrů, na kterých jsem se podílel a rád bych pomohl k jejich dokončení, například přestavba centra města nebo přístavba a rozšíření školy Komenského,“ vysvětlil Lesák s tím, že i nadále bude lídrem za ODS právě on. Lesákova politická strana sestavení kandidátky teprve dokončuje a pracuje na volebním programu. „Hlavním tématem bude ale určitě bezpečnost, doprava a školství,“ prozradil místostarosta.

Další kandidátkou do zastupitelstva za ODS bude znovu Jiřina Hereinová, ředitelka zdejší základní školy. „Nastartovali jsme mnoho projektů a akcí, z nichž některé jsou teprve na počátku. Ráda se podílím na zlepšování vzhledu města, podporuji smysluplné plánování a zlepšování prostředí,“ potvrdila Hereinová. Kromě toho se podle svým slov snaží působit a pomáhat ve školství. „Podařilo se nám získat velký grant na přístavbu školy Komenského, takže i u této realizace bych ráda byla a podpořila vznik tříd s rozšířenou výukou přírodovědných předmětů,“ dodala.

Za ODS, která v minulých volbách získala tři mandáty v koalici s TOP 09, bude znovu kandidovat i Petr Listík. „Stále tu práci ji považuji za smysluplnou a přes všechny dílčí nezdary a narůstající byrokracii, mě stále uspokojuje,“ uvedl Listík s tím, že voličům nabídnou řešení dopravy. „Bude to hlavně uvnitř města i přes město, modernizace veřejných ploch a snaha o efektivní správu stále rostoucího městského majetku,“ dodal.

Znovu se svou kandidaturou může pochlubit i zastupitel Jan Špaček za STAN, i když o tom podle svých slov původně moc neuvažoval. „Je potřeba dokončit rozjeté projekty a nastartovat nové. Říká se mládí vpřed, ale mám za to, že je potřeba také trochu té rozvahy a zkušeností,“ tvrdí Špaček.

Kralupský lídr politického uskupení STAN ještě není zcela jistý. „Na kandidátce a pořadí se teprve pracuje. Rádi bychom měli na kandidátce i lidi mladé, pracovité a perspektivní,“ řekl Jan Špaček s tím, že jeho volební strana bude jistě chtít řešit obchvat. „Nesmí chybět ani revitalizace centra, budeme se angažovat v odporu proti výstavbě letiště ve Vodochodech a nadále podporovat občanská sdružení, spolky a činnost místních sportovních klubů,“ představil některé důležité body budoucího volebního programu Špaček.

Lídr Komunistů v Kralupech také ještě není znám, ale s největší pravděpodobností to bude jeden ze současných zastupitelů Stanislav Hejduk nebo Ivan Ottis.

Hnutí ANO, které v posledních volbách skončilo na druhém místě a získalo 4 mandáty, také zatím v lídrovi nemá jasno. Ale nejpravděpodobnější kandidát je Tomáš Pekárek. I když návrhy kandidátních listin musí ještě během června schválit celostátní výbor.

Tři ze čtyř současných politiků z ANO se budou znovu pokoušet o kandidaturu. Do voleb už nepůjde jen Rostislav Havelka. „Práce na rozvoji města mě baví a mám na svůj přístup k věci od obyvatel města pozitivní ohlasy. A dokázat, že spojení občanské aktivity a aktivního přístupu politiků může skutečně přinášet ovoce, byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem do politiky šel,“ vysvětlil Pekárek s tím, že pro něj osobně jsou prioritními tématy infrastruktura a veřejný prostor.

Znovu se do volebních bojů pouští i Jana Homolová jako nezávislá kandidátka na kandidátce Hnutí ANO. Věnovala jsem se především ekologické tématice a snažila se docílit, aby firmy při svém rozvoji používaly nejnovější technologie, které nezatěžují přírodní prostředí. Pokud tuto podmínku nejsou schopny splnit, tak jim bránit v zhoršování životního prostředí všemi legislativními prostředky,“ uvedla Homolová.

Volby do zastupitelstva v roce 2014
Celkem se volilo 21 zastupitelů
STAN – 28,7 % hlasů, obsadili 7 mandátů
ANO 2011 – 17,61%, obsadili 4 mandáty
KSČM – 13,63%, obsadili 3 mandáty
Koalice ODS a TOP 09 – 13,38%, obsadili 3 mandáty
ČSSD – 8,44%, obsadili 2 mandáty
Piráti a Strana Zelených – 5,54%, obsadili 1 mandát
PRO KRALUPY – 5,34%, obsadili 1 mandát