Kralupští hokejbalisté přišli o naději, že budou mít na začátku příštího roku peníze alespoň na projekt na zastřešení hřiště. Zastupitelé na svém posledním zasedání zamítli jejich žádost, aby letošním příspěvkem města přes 218 tisíc korun směli zaplatit projekt na střechu nebo zahájení stavebních prací.
Za hokejbalisty, kteří po zastřešení hřiště volají už sedmý rok, stála sportovní komise i část místních politiků – ale opět marně.

Bez projektu se přitom hokejbalisté nemohou obrátit na sponzory, kteří by na základní zastřešení za asi dva miliony korun přispěli.

Hokejbal je v Kralupech nad Vltavou už jedenáct sezon vyhledávaným lidovým sportem, kterému se věnuje přes tři sta lidí, dětí i dospělých. Na obou hřištích v Lobečku i na Cukrovaru, musejí hrát za každého počasí pod širým nebem. Na střechy tam ale nemají naději, v Lobečku brání stavbě místní sítě a na Cukrovaru by bylo zastřešení hřiště, které by muselo splynout s okolím, příliš nákladné.

Rýsuje se sice možnost, že by další hokejbalové hřiště mohlo být u kralupské školy v Třebízského ulici, kde je volný pozemek i dobrá vůle. Dopoledne by na hřišti sportovali školáci, později by patřilo hokejbalistům.

Žádné nadšení, že by řešení mohlo být na dosah, ale většinu zastupitelů nezasáhlo. Někteří z nich se upínali k myšlence, že by hokebalisté měli mít sportovní plochu spíš u hřiště učiliště v Lobečku. Tam je ale hotová jen úvodní etapa rekonstrukce a na další zatím nemá město peníze. Navíc je tam hřiště s rozměry nevhodnými pro hokejbal. Kde tedy bude výhledově hřiště kralupských hokejbalistů, které by mohla chránit před deštěm a sněhem střecha, je stále nejisté.

Dvě třetiny zastupitelů, kteří byli proti penězům na projekt hokejbalistů nebo raději opatrně nehlasovali, zachránily pro městskou kasu přes 218 tisíc korun. Podle hokejbalistů o ně ale zbytečně připravili místní sportovce. „Byla to letošní rezerva na sport, kterou sportovní komise města, složená z osobností kralupské sportovní scény, navrhla věnovat právě na projekt hokejbalu, “ řekl prezident AHL Kralupy Jindřich Kohm.
Během dlouhého sporu o peníze na projekt na střechu hřiště padla překvapivě i náročná poznámka, že kralupští hokejbalisté hrají pouhou městskou ligu. Právě proto je ale kralupský hokejbal lidovým sportem, při němž se mohou bavit malí kluci i dospělí chlapi bez ohledu na své nadání nebo možnosti.