Podle mluvčí města Lenky Moravcové se mají nacházet na pěti náměstích, Mládežníků, Seifertově, Dvořákově, Purkyňově a Palackého, na parkovišti proti nádraží Českých drah a ve Štefánikově ulici.

Na každém stanovišti budou pod zemí tři kontejnery, na papír, sklo a plasty.

„Mezi výhody podzemních kontejnerů patří zejména vyšší objem nádob tři metry krychlové, elegantní vzhled, lepší odolnost proti poškození a možnost různých seskupení," vysvětlila Lenka Moravcová s tím, že při výběru nových sběrových míst 
v Kralupech nad Vltavou, 
v urbanisticky významných částech města, vyhrály podzemní kontejnery nad běžnými stanovišti i díky svému vzhledu.

V současné době je ve městě jednašedesát sběrových míst na separovaný odpad. Se stanovišti s podzemními kontejnery se jejich počet zvýší na osmašedesát.

Zvýšení hustoty sítě sběrných míst vychází podle Lenky Moravcové z Plánu odpadového hospodářství města, jehož cílem je dosáhnout do roku 2016 sedmdesáti stanovišť. „S novými stanovišti bude každé sběrné místo sloužit v průměru asi dvěma stům šedesáti občanům," připomněla mluvčí kralupské radnice.

Náklady na stanoviště 
s podzemními kontejnery přesáhnou 4,7 milionu korun. Město na ně získalo dotaci, 
k níž přispěje svým podílem asi 475 tisíc korun.

Možností umístit ve městě podzemní kontejnery na separovaný odpad se v loňském roce zabývali i neratovičtí zastupitelé. Nákladný záměr pak ale neschválili. Starostka Lenka Mrzílková tehdy vysvětlila, že by to neřešilo v plné šíři ukládání a svoz odpadu ve městě.
Mezi neratovickými lokalitami, kde by se mohly podzemní kontejnery nacházet, byla například Masarykova ulice.

„Musí jít o místa, kde nejsou žádné podzemní sítě 
a kam má přístup technika, aby nádoby mohly být vyváženy," připomněla Lenka Mrzílková.