Kralupská městská nemocnice možná změní majitele. Tamní zastupitelé už vyhlásili záměr na její prodej. Město do provozu budovy investuje více peněz, než vydělá z jejího pronájmu. A to je hlavní důvod, proč se zastupitelé rozhodliji prodat.

O nemocnici má navíc zájem současný nájemce, společnost RHG. Kralupský místostarosta Libor Lesák uvedl, že si město nechalo vypracovat přehled nákladů, které vložilo do nemocnice od roku 2003 až do roku 2009 a dále seznam investic a oprav nutných k provozu na následujících pět let. „Zjistili jsme, že provoz nemocnice v dalších pěti letech by město stál 24 miliónů korun,“ řekl Lesák a připomněl, že roční nájem, který má město z pronájmu, je jen sto tisíc. „Příjmy tedy zdaleka náklady nepokryjí,“ dodal kralupský místostarosta.

V současné době pracují geodeti na přesném zaměřením pozemků, které k nemocnici patří. Kralupští radní pak rozhodnou, zda objednají u odborné firmy odhad ceny nemocnice.

Nejprve bude provedeno zhodnocení budovy a pozemků a pak samostatně odhad ceny lékařského vybavení. To by mělo být dokončeno do dvou měsíců.

Až budou obě částky známy, rada města pak musí rozhodnout, zda vyhlásí výběrové řízení na samotný prodej. Podle Lesáka ale město s prodejem zřejmě počká na příznivější podmínky na trhu s nemovitostmi, které jsou v současné době velmi levné.