Jak uvedla dcera oznamovatelky nálezu, Věra Větrovská Nováková, už ve středu si lidé všimli, že je pár holubů přiotrávených. "Ve středu se jeden už divně třepotal. Dnes tam ležel mrtvý. A i ve čtvrtek se mezi mrtvými objevili tací, kteří už dodělávali," popsala občanka Kralup s tím, že jiný druh ptactva neviděla.

Podle místních jsou holubi na sídlišti přemnožení. Lidé k potoku rádi chodí krmit kachny a holubi se přiživují. Pak sídlí na balkonech tamních bytů.

"Holuby jsme odstranili a provedli očistu. Další vyšetření bude provádět policie. Takový zásah jsem za posledních sedm let neřešili," uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Hřiště FC Mělník.
Do sporu o nájemné za hřiště vstupuje policie. Padlo první trestní oznámení

Pachatel svým činem ohrozil nejen ptactvo, ale i jiná zvířata nebo děti. Jaké bude situaci řešit městská policie, Deník zjišťuje.

K případu se vyjádřil také vesoucí Odboru životního prostřední Městského úřadu Kralupy nad Vltavou Jan Kobera. "V posledních dnech dochází v našem městě k většímu úhynu holubů, než je obvyklé. O celé záležitosti byla informována veterinární správa, která následně poskytla MěÚ Kralupy následující zprávu: holubi nejsou sledovanou skupinou ptactva na ptačí chřipku, nejsou na ni náchylní. Existuje tedy podezření, že holuby někdo úmyslně otrávil, přičemž tuto skutečnost nyní řeší policie. Dále byla oslovena odborná firma, jež se zabývá odchytem holubů. Jejím cílem nyní bude napříč městem odchytávat kusy vykazující známky otravy, případně je humánním způsobem likvidovat.“