„Je tu klidněji, bez odpolední kolony od semaforu až ke škole. Což je docela příjemné, když potřebuji jet do města a nemusím tam čekat patnáct minut, nebo to objíždět jednosměrkami,“ uvedl spokojeně Daniel M. z Třebízského ulice, který by ovšem omezil zákaz pouze na nějaký odpolední časový úsek.

Dopravní omezení vyvolalo rozporuplné reakce, mezi nimž ale negativní názory výrazně převažovaly. Většina lidí zákaz nerespektuje a nové nařízení města považují za nesmyslné.

Plavební komora Hořín.
Zakázka za 1,3 miliardy. Prohloubení a betonování vltavského kanálu se odkládá

Ti, kteří jej dodržují, si ovšem stěžují na další komplikace v dopravě, zejména ve špičkách. „Já se snažím jezdit místo Třebízského po Mostní, ale už jsem také u Lidlu ve směru k mostu stál sedm minut,“ poznamenal řidič Dušan S.

I když mnozí zákaz v Třebízského spojují s novým vedením radnice, rozhodnutí padlo už před volbami na základě peticí, s nimiž se na město v minulosti obrátili lidé z ulice a jejího okolí.

Opuštěné kočičky hledající nový domov v útulku Mělník.
Foto: Opuštěná koťata. Útulek Mělník je plný kočiček, které hledají domov

„Zklidněním dopravy v Třebízského ulici jsme se zabývali už v několika předchozích letech, aktuální akce je přitom reakcí na obsáhlé petice občanů, kteří bydlí v této lokalitě,“ potvrdil starosta Libor Lesák (ODS) a připomněl, že zákazová značka umožňuje všem obyvatelům lokality ulicí projíždět, ovšem zamezuje průjezdu tranzitní dopravy, především té, která městem jen projíždí.