„Jde o to, aby dosah informací byl co největší. Nevím, zda se někdo vydrží dívat dvě a půl hodiny na záznam. Ale oproti dnešku, kdy se neprojednává nic zásadního, se na tom příštím zasedání zastupitelstva bude řešit rozpočet města, což je pro občany určitě zajímavější,“ uvedl Libor Lesák (ODS) s tím, že se rada města rozhodla, že příštích pár zasedání bude online.

Ačkoliv Kralupy vynikají mezi třemi největšími městy v okrese v informovanosti směrem k občanům, Mělník i Neratovice online přenos již dávno mají. Podle zjištění platí města za jeden přenos okolo třiceti tisíc korun. Kralupskému vedení města přijde tato suma zbytečně vysoká a hledají levnější alternativy. Praha TV, se kterou město spolupracuje nabídla za stream patnáct tisíc korun. Na pondělním zasedání padlo i jméno Jana Hrušovského, který zatím žádnou nabídku městu nedodal.

Ilustrační foto
U obyvatelel Mělnicka stoupá zájem o služby finančních i dluhových poraden

„Plánujeme na zkoušku pustit dvě, nebo tři zastupitelstva online. Pokud to GDPR dovolí a pokud najdeme cesty, jak splnit zákony o ochraně osobních údajů, pustíme zasedání i ze záznamu. U těch „zkušebních“ online přenosů vyhodnotíme, jestli má smysl ve streamování dál pokračovat, nebo ne, podle toho, jaká bude sledovanost,“ uvedl radní Luboš Truhlář (Kralupy Nová Vlna).