Technaři ale hudbu ve stanovený čas nevypnuli a pouze ztišili hlasitost. Přesto však porušili městskou vyhlášku a dopustili se tak přestupku.

Mluvčí kralupské radnice Lenka Moravcová potvrdila, že pořadatele akce s názvem Školní noc pod širákem, na které se sešlo zhruba dvě stě tanečníků, čeká přestupkové řízení a zhruba desetitisícová pokuta.

„Na místě byla přítomná jak městská tak i státní policie. K žádným vážným problémům však nedošlo,“ řekla Moravcová a dodala, že problémy v podobě hluku a nepořádku dělali jen někteří tanečníci, když z akce odcházeli. „Vím o skupince, která dokonce skákala po vozidle,“ uvedla Moravcová a doplnila, že stížností obyvatel z okolí na hluk bylo velmi málo.

To potvrzují také místní. Olga Beránková ze sídliště Hůrka, které je nedaleko místa konání zábavy, uvedla, že oproti technoparty, která se tam konala na pálení čarodějnic, byl tentokrát klid.

„Minule byla hudba slyšet i v místnosti přes hlasitě zapnutou televizi, tentokrát nebylo slyšet nic ani při otevřeném okně. Venku to znělo, jako když někdo v dálce klepe koberec,“ popsala Olga Beránková.