V obřadní síni v části městského úřadu na Cukrovaru by ještě v letošním roce mělo vzniknout informační centrum radnice, které občanům usnadní řešení jejich záležitostí ve vztahu k místní nebo státní správě.

Podle kralupského místostarosty Františka Kyllara budou moci návštěvníci vyřídit své záležitosti přímo v informačním centru, nebo získají jasný návod, jak mají dále postupovat. Pro občany to bude úleva, kralupská radnice má totiž zatím svá pracoviště na třech místech v různých částech města, vedle Cukrovaru ještě na Palackého náměstí v centru a v Přemyslově ulici v Mikovicích. To se sice změní po rekonstrukci centra města, kde by měla být i pořádná radnice. realizace projektu je ale zatím příliš vzdálená.

Jak uvedla kralupská místostarosta Šárka Drobná v místním měsíčníku, měly by se v informačním centru na Cukrovaru například i ověřovat podpisy a listiny nebo vybírat poplatky. Bezbariérový přístup do informačního centra radnice, k níž vedou dlouhé schody, být nemůže. Přesto se tam dostanou i lidé s pohybovými potížemi, vozíčkáři nebo maminky s kočárky. „U schodů je připravena rampa, která slouží návštěvníkům městského úřadu už delší dobu. Stačí zazvonit,“ poznamenal místostarosta Kyllar. Obřadní síň, kde se odehrávají především svatby, se přestěhuje do sálu městského muzea ve Vrchlického ulici.