Vzpomenou na knížata  

Veltrusy – Dušičková vzpomínka na veltruském zámku připomene dvě osobnosti, jejichž život a smrt jsou spojeny právě s tímto místem. První z nich je kníže Ferdinand Kinský, který zemřel ve Veltrusích po pádu z koně a druhou je hrabě Rudolf Chotek, snad nejvýznamnější osobnost rodu a druhý zakladatel zámku Veltrusy. Vzpomínka se uskuteční v pátek 3. listopadu od 18 hodin u kaple, která je postavena na místě tragické smrti knížete Kinského. Potom bude pokračovat v kostele Narození Jana Křtitele, kde je pohřben hrabě Rudolf Chotek.

Kostelem zní legendy  

Mělník – Literárně hudební pořad To místo, kde byla svatá Ludmila pokřtěna se uskuteční v mělnickém kostele Čtrnácti svatých pomocníků ve čtvrtek 26. října od 17 hodin. Pořad je sestaven ze svatoludmilských legend, kázání a písní z období od 10. století do začátku 19. století. Literární texty zazní v podání studentů Katolické teologické fakulty v Praze za hudebního doprovodu Michaela Pospíšila a jeho komorního souboru Ritornello.

Představí Ukradenou zemi  

Lužec – Přednáška známého cestovatele Jiřího Kolbaby s názvem Cesta napříč USA – Ukradená země začíná v lužeckém kulturním domě v neděli 5. listopadu od 18 hodin. Tato cestovatelsky velmi vděčná země zavede účastníky přednášky na známá i neznámá místa a ukáže fantastické Národní parky jihozápadu Spojených států. 

Turisté vyčistili lesopark  

Kralupy – Během tří dnů se podařilo vyčistit kralupský lesopark pod turistickou základnou a tenisovými kurty. Zásluhu na tom mají dva místní spolky, a to turistické oddíly TOM 3511 Vltavský paprsek a KČT Kralupy, které se k tomuto úkolu přihlásily. Akce 72 hodin se zúčastnilo 51 dobrovolníků, kteří celkem odpracovali na úklidu necelých 135 hodin. 

Vlaky nahradí autobusy  

Neratovice – Nepřetržitě až do pátku 17. listopadu probíhá výluka na železniční trati číslo 074 v úseku od Čelákovic do Neratovic. Všechny vlaky ve vyloučeném úseku jsou nahrazeny autobusy, které jezdí podle výlukového jízdního řádu. Zastávka Polerady není v těchto dnech obsluhována. V době platnosti tohoto jízdního řádu může z důvodu oprav přejezdů docházet ke změnám především na zastávkách v Neratovicích. 

Zastávky jsou přesunuty  

Veltrusy – Až do pondělí 6. listopadu jsou přesunuty autobusové zastávky „Veltrusy“ z náměstí A. Dvořáka do autobusových zálivů v ulici Maršála Rybalka pod náměstím. Důvodem je oprava vozovky v prostoru autobusových zálivů v rámci reklamačního řízení. 

Zastupitelstvo je v pondělí  

Mělník – Mělničtí zastupitelé usednou ke svému veřejnému zasedání v pondělí 30. října od 17 hodin. Projednávat se bude především odkup zbylých pozemků pod budoucí protipovodňovou hrází.