Bazar bude dále pokračovat následující dny až do středy 26. července v časech od osmi do osmnácti hodin. Zájemci zde naleznou oblečení pro děti i dospělé, boty, kabelky, hračky, dekorace, porcelán. Veškerý výtěžek půjde na financování péče o opuštěné, týrané a nemocné kočky.

Starostka pasuje prvňáky

Neratovice – Místní knihovna ve středu 28. června od 16 hodin bude už podruhé pasovat prvňáčky na čtenáře v sále Domu dětí a mládeže v Mladoboleslavské ulici. Zúčastní se dvě první třídy místních základních škol. Děti bude pasovat starostka Lenka Mrzílková.

Soutěž odhalí duševní zdraví

Mělník – U příležitosti dvanáctého ročníku Týdnů duševního zdraví 2017 pořádá mělnické Centrum Fokus a Dolní Povltaví literární soutěž na téma Jsem normální? Soutěž je určena všem občanům bez omezení věku a literární forma může být příběh či úvaha maximálně na jednu normostranu. Literární práce je možné zaslat na adresu Fokus Praha z.ú. Centrum Mělník a Dolní Povltaví, Kamenická 3451, Mělník. Uzávěrka je 25. srpna. Slavnostní vyhodnocení soutěže se uskuteční v pondělí 11. září od 19 hodin v Masarykově kulturním domě.

Život přináší lásky a hry

Mělník – Kulturní centrum pořádá ve středu 12. července od dvaceti hodin v sadech u Masarykova kulturního domu Divadlo pod širým nebem. Představení Všelijaké lásky hry se pořádá v rámci rozsáhlé akce Mělnického kulturního léta. Dvě humorné aktovky z manželského života předvede Divadelní spolek mělnického Nového divadla.

Studenti vítají prázdniny

Kralupy – Hudební festival Vítání prázdnin láká zájemce na místní kapely i na DJ překvapení. Studenti Dvořákova gymnázia připravují na čtvrtek 29. června Vítání prázdnin. Akce se uskuteční přímo v areálu školy. Jak ale potvrdila studentka Barbora Klementová, festival je otevřený veřejnosti. „Přijít může úplně kdokoliv, kromě kapel plánujeme i doprovodný program pro děti. Zvaní jsou tedy skutečně všichni." Návštěvníci se mohou těšit například na kralupskou kapelu GotHigh nebo na nelahozeveskou skupinu Made in Garage.

Komedii zahrají na dvoře

Mělník – Místní kulturní dům uvede ve středu 9. srpna na radničním dvoře komedii francouzského venkova. V představení účinkují Oldřich Vízner, Otakar Brousek mladší, Vojtěch Záveský nebo Barbora Jánovská. V případě velmi nepříznivého počasí se představení ruší. Vstupenka v tomto případě platí jako poukaz na nákup jiné vstupenky na divadelní představení dle vlastního výběru, zakoupené do konce letošního roku v běžných časech předprodeje v MKD nebo v TIC. Vstupné se nevrací.