Bazén potřebuje generálku

Mělník – Krytý bazén, který patří k nejstarším v okolí, potřebuje v dohledné době generální rekonstrukci. Město si nechalo zpracovat studii, kde je generální oprava vyčíslena na 100 milionů korun. Zahrnuje vybudování nejen moderních technologií, ale také zábavních prvků, jako je tobogán, velká vířivka či saunový svět. Příští rok se připraví vše potřebné ke stavebnímu povolení tak, aby v případě vypsání vhodné dotace bylo město připraveno k podání žádosti. Částečná rekonstrukce bazénu už přitom proběhla před dvěma roky a stála 9 milionů korun. Byla opravena střecha, včetně podhledů a zateplení.

Sportovci dostanou dotace

Mělník – Zastupitelstvo města Mělníka na svém posledním zasedání schválilo účelové dotace zdejším sportovním organizacím na opravu a údržbu jejich sportovišť. Místní Sokol dostane jeden milion korun na výměnu dřevěné podlahy v Tyršově domě. EMĚ Mělník získalo 400 tisíc korun na nové zázemí pro volejbalisty. Pro mělnické fotbalisty z FC bylo vyčleněno 140 tisíc korun na údržbu hracích ploch sportovního areálu Na Podolí. Nejméně náleží FK Pšovce na opravy a vybavení fotbalového areálu za 138 tisíc korun. 

Přednáška přispěje Rael

Kralupy – Na přednášce Školka pro Rael – přednáška o Keni je možné se dozvědět, co je ugali, či jak rychle se dá vylézt na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Zazní ale i silný příběh holčičky Rael, na jehož základě se parta přátel rozhodla postavit školku v Keni. Školka pro Rael je rozvojový projekt, na který mohou přispět i účastníci akce ve středu 4. října od 19 hodin v malém sále kulturního domu. Po přednášce bude možnost zakoupení předmětů či čaje z Afriky. Výtěžek z prodeje půjde právě na tento projekt. 

Macharova otevře v říjnu

Mělník – Mělnická Macharova ulice se bude opravovat ještě do konce letošního září. Ulice Machrova v úseku od křižovatky s ulicí Pražská až ke křižovatce s ulicí 17. listopadu bude mít kompletní nový asfaltový povrch. Na místě se rekonstruují domovní přípojky a vodovodní řad. Povrch potom hradí město ze svého vlastního rozpočtu. 

Město koupilo parkoviště

Mělník - Vedení mělnické radnice koupilo parkoviště Na Svini, které doposud patřilo knížeti Jiřímu Lobkowiczovi. Ten se rozhodl po letech pozemky i s parkem prodat za odhadní cenu rovnou městu. Cena byla nakonec něco kolem čtyř milionů korun. Zastupitelé města na svém zasedání koupi celého parkoviště nakonec schválili.