Hlášení usnadní aplikace

Mělník - Pro hlášení problémů různého typu ve městě mohou Mělničané využít internetovou aplikaci Zmapujto.cz, kde má město Mělník svůj profil. Aplikace, která je ke stažení zdarma, umožňuje oznámení prostřednictvím mobilního zařízení přímo z místa. Hlásit je možné vše od kostek vypadlých z dlažby přes nesvítící lampy až po nepořádek na veřejných prostranstvích. Kromě popisu problému určí uživatel místo na mapě přímo v aplikaci nebo napíše adresu. Problémy je možné oznámit e-mailem na adresu mu@melnik.cz, telefonicky na číslo 315 635 111 nebo písemně přímo městskému úřadu. 

Chlumín bude bez elektřiny

Chlumín - Dodávka elektřiny bude přerušena v Chlumíně ve středu 8. listopadu mezi osmou a jedenáctou hodinou. Příčinou omezení dodávek jsou údržbové práce spojené se zajištěním bezpečnosti. 

Na radnici vítají občánky

Medonosy - Vítání nových občánků se uskuteční v Medonosích v neděli 5. listopadu od 14 hodin. V případě zájmu o účast na slavnosti musí rodiče vyplnit přihlášku a zaslat nejpozději do zítřka na radnici. Formulář je k dispozici na webových stránkách obce.

Cizinci poznávají město

Mělník - Centrum pro integraci cizinců zve nejen cizince na společnou procházku Mělníkem. Poznávání historie a krás města se uskuteční v pondělí 6. listopadu. Sraz je v 16.30 hodin před mělnickým zámkem. V 18 hodin následuje v galerii Ve věži posezení a konverzace v angličtině. Akci připravil English Club ve spolupráci s Mělnickým kulturním centrem.

Psycholog radí se vztahy

Mělník - Renomovaný psycholog Jeroným Klimeš představí tipy, triky a praktické příklady, jak vybudovat i udržet dobrý vztah a vyhnout se krizi. Přednáška na toto téma se uskuteční v sobotu 4. listopadu od 10 hodin v sídle pořádajícího rodinného centra Kašpárek.