Krádeže museli řešit policisté

Mělnicko – Dva nepoučitelní zloději, kteří si z obchodu chtěli odnést zboží, aniž by za ně zaplatili, skončili v policejních poutech. Devětadvacetiletý muž se v jedné z kralupských prodejen pokusil ukrást housku a pár sladkostí. Ty se vzápětí chystal prodat, aby si vydělal peníze na cestu domů. „Svou vlastní hotovost totiž prohrál v automatech," uvedla policejní mluvčí Markéta Johnová. Druhý muž si chtěl z jednoho z mělnických obchodů zase zdarma odnést tabák. „Oba muži už byli v posledních třech letech za podobné jednání trestaní, proto byli obviněni z krádeže," připomněla mluvčí.

Čtěte také: Motorkáři vjíždějí do nové sezony, nehody přibývají

Skupina pomáhá pečujícím

Neratovice – Lidé, kteří pečují o své blízké, již jsou dlouhodobě nemocní nebo mají nějaké zdravotní znevýhodnění, se mohou o své situaci poradit v rámci svépomocné skupiny. Ta se pod vedením sociálních pracovníků Markéty Trejbalové a Jiřího Bohuna schází jednou za dva měsíce v neratovickém Klubu důchodců ve Školní ulici. Letošní druhá schůzka se koná v pondělí 13. března od 10 a od 17.30 hodin. „Přijít může každý, kdo o někoho pečuje. Poskytujeme podporu, nabízíme kontakty na odbornou pomoc a hledáme společně řešení nejrůznějších problémů," vysvětlila Markéta Trejbalová.

Výstava pomůže psům bez domova

Kly – Místní hasičské hřiště bude v sobotu 13. května patřit psům, koná se tam totiž voříškiáda a výstava psů bez průkazu původu. Výtěžek ze startovného, které je sto padesát korun za prvního a stokoruna za každého dalšího psa přihlášeného do soutěže, a z dobrovolného vstupného půjde na konto spolku Dočasky DeDe. Na voříškiádu se mohou hlásit majitelé psů v kategoriích štěňata od čtyř do dvanácti měsíců věku, voříšci do a nad 40 cm výšky v kohoutku, psi bez průkazu původu do a nad 40 cm výšky v kohoutku a senioři starší osmi let. Přihlášky je nutné zaslat do 10. dubna na zitova.petula@email.cz.

Hasiči opeřence nesundali

Neratovice – K netradičnímu zásahu v lokalitě u neratovického nádraží vyjížděli místní profesionální hasiči a jejich kolegové z Mělníka. Přivolal je tam majitel papouška, který mu uletěl a usadil se ve výšce asi dvaceti metrů. Na volání svého majitele nereagoval. Ačkoli hasiči dorazili i s vysokozdvižnou plošinou, mnoho s ní nezmohli. Podle šéfa mělnické stanice Zbyňka Štajnce ji totiž nebylo kde upevnit. „Jednotka navíc zjistila, že na strom není možné vylézt, protože byl z velké části suchý a křehký," konstatoval hasič, podle něhož se jeho kolegům opeřence ze stromu sundat nepodařilo.

Čtěte také: Policisté a hasiči se mění při zásazích v záchranáře

Od trávy chytil i kompostér

Mělnicko – Příchod jarního počasí přináší práci profesionálním i dobrovolným hasičům z Mělnicka. Lidé totiž začínají na loukách a zahradách vypalovat starou trávu, což jim ovšem zakazuje zákon. Kralupští hasiči už se letos s jeho porušením setkali v Zeměchách, kde se plameny ze zahrady rozšířily až na trávu u rybníka. Na zahradě přitom shořel i kompostér. Hasiči, kteří požár během chvíle uhasili, škodu odhadli na zhruba sedm tisíc korun.

Muž ležel na zemi u potoka

Mělník – „U potoka v Kokořínské ulici leží na zemi muž," hlásila na linku městských strážníků žena, která procházela kolem. Na místo hned vyrazila hlídka strážníků, která se od muže dozvěděla, že si vzal prášky a zapil je alkoholem. A následně se mu udělalo zle. Strážníci se proto obrátili na záchrannou službu, která muže převezla na vyšetření do nemocnice.

Sál zaplní děti v maskách

Mšeno – Předposlední březnová sobota bude ve Mšeně patřit dětem. V místní sokolovně se totiž ve čtrnáct hodin rozjede Karnevalová dětská diskotéka, kterou pořádají sokolové. Děti se zapojí do zábavných soutěží, nebude chybět ani vyhlášení nejlepších masek a tombola.

Přehlídka nabídne dětskou pohádku

Mělník – Pohádku 1. neratovické divadelní společnosti Oslí kůže aneb Nebojíš se, princezničko? uvidí v neděli od 15 hodin ti, kteří přijdou do Masarykova kulturního domu. Představení se hraje v rámci přehlídky Divadlo dětem 2017.

Promítání nabízí australský snímek

Kly – Dnes večer se zasedací místnost v prvním patře kelského obecního úřadu promění v promítací sál. V rámci filmových pátků se tam bude od osmnácti hodin promítat australský dokumentární snímek Gayby Baby o každodenních radostech a strastech australských adolescentů. Hlavními hrdiny jsou dvanáctiletí Graham a Ebony a jedenáctiletí Gus a Matt, kteří mají každý jiné starosti, a přesto spolu mají mnoho společného. Vstupné se neplatí, dopravu na promítání si mohou zájemci domluvit kelským expresem na čísle 731 722 072.

Čtěte také: Kormoráni útočí. Škody jdou do milionů korun