Auto se srazilo s autobusem

Horní Počaply – Tři sanity, policisté a dvě jednotky profesionálních hasičů mířili do Horních Počapel, kde se střetlo osobní auto s autobusem. K nehodě došlo podle velitele mělnických profesionálních hasičů Zbyňka Štajnce přesně na rozhraní Středočeského a Ústeckého kraje. „Operační středisko přijalo oznámení, že je tam sedm lidí, naštěstí se lehce zranil pouze jeden pasažér, kterého záchranáři převezli do roudnické nemocnice," konstatoval velitel hasičů.

Seniorka nemohla otevřít

Mělník – Mělničtí profesionální hasiči v poslední době často zasahují v domě s pečovatelskou službou v ulici 17. listopadu. Místní obyvatelé mají většinou problém s otevíráním dveří, které ostatně byly příčinou jejich posledního zásahu v místě. V bytě totiž zůstala zamčená starší žena, která upadla a nemohla se dostat ke dveřím. Hasiči za asistence strážníků dveře, za nimiž seniorka ležela, otevřeli. Žena s nimi komunikovala a nabídku přivolání lékaře odmítla.

Auto skončilo v potoce

Kostelec – Řidič, který projížděl Neratovickou ulicí v Kostelci nad Labem, nestačil zašlápnout brzdu a narazil do auta před sebou. To vzápětí sjelo z mostu a skončilo přední částí zabořené v potoce. U nehody se sjeli neratovičtí a mělničtí profesionální hasiči, jimž vyrazili na pomoc i dobrovolní kolegové ze Všetat. Jsou totiž jedinou dobrovolnou jednotkou, která disponuje technikou na pomoc u dopravních nehod. Ačkoli z vozu neunikly žádné provozní kapaliny, hasiči na hladinu preventivně položili takzvaného sorpčního hada a vůz pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli zpátky na silnici.

S ústavní stížností neuspěl

Mělnicko, Brno – Ústavní soud odmítl stížnost Josefa Nováka, který má strávit šestnáct a půl roku ve vězení za sražení policistky u Kostelce nad Labem v květnu 2014. Žena svým zraněním podlehla. Třiadvacetiletý řidič, který nereagoval na výzvu k zastavení a začal ujíždět, byl v době nehody pod vlivem pervitinu. Podle rozsudku, jenž je pravomocný, se muž dopustil vraždy. Obhajoba přitom trvala na tom, že Josef Novák policistku zabít nechtěl, a požadovala překvalifikování činu z vraždy na usmrcení z nedbalosti. Nejvyšší soud však před rokem potvrdil, že přestože smrt policistky nebyla záměrná, obžalovaný si musel být vědom případných tragických následků svého činu. Ústavní stížnost byla posledním možným opravným prostředkem.

Mládež čekají taneční kurzy

Kralupy – Dívky a chlapci, kteří se chtějí naučit tančit, se mohou přihlásit do podzimních základních tanečních kurz pro mládež. Zápis v kralupském kulturním domě Vltava startuje 22. února od 8 hodin. Kurz, který se bude konat v období od září do prosince, obsahuje deset lekcí, dvě prodloužené a jeden věneček, který bude slavnostním zakončením všech lekcí. Budoucí tanečníci se mohou do kurzu zapsat v kanceláři kulturního domu v prvním patře. Rezervace po telefonu nebo emailu není možná, protože je nutné na místě rovnou zaplatit kurzovné.