Ostrov lebek míří do kina

Kralupy – Americký fantasy film ukáže tým badatelů, který se vydává na výpravu do hlubin neprobádaného ostrova kdesi v Pacifiku. Přitom ale nemají sebemenší tušení, že vstupují na území mytického Konga. Snímek s titulky KONG: Ostrov lebek uvede kralupské kino zítra od 17 hodin.

Úřad přijímá přiznání déle

Neratovice – Místní pobočka středočeského finančního úřadu se předem připravuje na ty daňové poplatníky, kteří přijdou podat daňové přiznání na poslední chvíli. V posledním březnovém týdnu proto bude úřad přijímat daňová přiznání denně od osmi hodin ráno až do sedmnácti hodin. V pondělí 3. dubna pak bude úřad ve Smetanově ulici otevřený od osmi do osmnácti hodin.

Čtěte také: Kormoráni útočí. Škody jdou do milionů korun

Mladí umělci koncertují

Mělník – Děti, které navštěvují hudební a taneční obor místní základní umělecké školy, dnes vystoupí v rámci veřejného koncertu v Masarykově kulturním domě. Začátek je v sedmnáct hodin, vstupné se neplatí.

Šéf jezdecké školy vystavuje

Mělnické Vtelno – Výstava olejomaleb a akrylů majitele jezdecké školy Filipa Minaříka ho představí v původní malířské profesi. Vernisáž výstavy bude zítra od 17 hodin v tamějším kostele. Expozice obrazů potrvá až do čtvrtka 6. dubna. Otevřeno je každé úterý až pátek od 14.30 do 17.30 hodin.

Čtěte také: O městské byty je velký zájem, šance je ale malá

Doktorka radí, jak hubnout

Mělnicko – Každý čtvrtek po jedenácté hodině nabízí Český rozhlas Region Střední Čechy rady všem, kteří chtějí žít zdravě. V dnešním vydání pořadu Hubněte zdravě se doktorka Kateřina Cajthamlová spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem zaměří na to, jak se hubne nebo hublo slavným hubeným – třeba Sophii Loren nebo princezně Dianě. Hubněte zdravě už dnes dopoledne na frekvenci 100,7 FM.

Bioodpad vyvezou za měsíc

Neratovice – Majitelé rodinných domů a zahrádek, kteří už netrpělivě očekávají začátek svozu bioodpadu, se dočkají ve středu 5. dubna. Právě tehdy budou jejich hnědé popelnice plné zeleně letos poprvé vyvezeny. Svážet se pak bude každou sudou středu až do konce listopadu.

Rodiče nakoupí nové oděvy

Mělník – Rodinné centrum Chloumek pořádá v sobotu dopoledne tradiční Jarní bazárek dětského oblečení. Prodejci se mohou stále hlásit na e-mailové adrese rcchloumek@gmail.com nebo na telefonním čísle 608 470 597.

Čtěte také: Peníze na zpevnění cest na Blatech nebudou ani letos