Na úřadě si vyrobí pěkné dekorace

Libiš – Místní spolek chystá další setkání malých i velkých šikulů. V rámci projektu Dílnička pro šikovné ruce se ve čtvrtek 16. března v 18 hodin zaplní zasedací místnost místního obecního úřadu těmi, kteří si společně chtějí vyrobit nějakou pěknou velikonoční dekoraci, jíž si zkrášlí byt či dům. Zájemci mohou do budovy úřadu vcházet hlavním vchodem.

Herci pašují galony rumu

Mělník – Třicátá léta, hospodářská krize, kapitán Harry Morgan, drsný život na moři, galony pašovaného rumu mezi Kubou a Floridou, hodně střelby, dobrodružství, ale i humoru od Ernesta Hemingwaye! To vše uvidí návštěvníci akčního scénického čtení Listování v Masarykově kulturním domě. Představení začíná v pondělí od 20.30 hodin v hudebním sále. Listování se tentokrát vydá na plavbu po literární klasice, návštěvníci však mohou očekávat moderní aktuální vlnobití.

Čtěte také: Švejk je hotov. Do Kralup přijede za dva měsíce

Dospělí si užijí na mejdanu

Mšeno – Ze sálu mšenské sokolovny se v sobotu 18. března budou ozývat hity devadesátých let minulého století. Odehraje se tam totiž maškarní mejdan, který pojede pod taktovkou dvou dýdžejů. Účastníci se dočkají soutěže o nejhezčí masku, kde bude první cenou smartphone. Maškarní mejdan ve Mšeně začne úderem dvacáté hodiny.

Škola zájemcům otevře dveře

Mělník – Zájemci o studium na základní škole se speciálními třídami J. Seiferta v Mělníku se mohou seznámit se školou při dni otevřených dveřích ve čtvrtek od 13 do 17 hodin. Škola poskytuje vzdělávání v malém kolektivu na prvním stupni základního vzdělávání i v přípravných třídách pro děti s odkladem docházky. Speciální třídy mají vysoce kvalifikované pedagogy a asistenty. Budova je navíc plně bezbariérová.

Na stadionu se opět bruslí

Mělník – Mrazíky už sice pomalu odešly, ale na zimním stadionu v Mělníku se chystají na dnes a zítra další tři veřejná bruslení. Dnes se bude bruslit od 13.15 do 14.45 hodin a v neděli dopoledne od 9.30 do 11.30 hodin. Nedělní odpolední bruslení pak začíná ve 13.15 a končí ve 14.45 hodin. Broušení a půjčovna bruslí bude otevřená, nové brusle je nutné nechat nabrousit, protože se všechny vyrábějí tupé.

Čtěte také: Pacient je stíhán pro pokus o vraždu policisty

Z auta zbyly jen plechy

Mšensko – Jen ohořelá karoserie na plechových discích zůstala po požáru Škody Felicie, který ke Katusicím vyrazili ve čtvrtek před devatenáctou hodinou uhasit profesionální hasiči z Bělé pod Bezdězem a jejich dobrovolní kolegové ze Mšena. Ti nakonec plameny zkrotili sami, protože bělská jednotka po cestě havarovala. Naštěstí se jen střetla se zvířetem. Škodu, kterou plameny na autě způsobily, hasiči vyčíslili na zhruba čtyři tisíce korun.

Hasiči s vozem nehnuli

Mělnicko – Plně naložený nákladní automobil, který vážil zhruba třicet tun, zapadl mezi Líbeznicemi a Měšicemi do příkopu. Řidič měl strach, že se převrátí. Na pomoc mu vyrazili hasiči z Mělníka a Staré Boleslavi. Na místě ovšem zjistili, že jejich technika je na vytažení auta slabá. Majiteli vozu proto doporučili, aby si objednal odtah od specializované firmy. Vůz sice stál v podmáčeném terénu, ale jeho převrácení podle hasičů nehrozilo.

Studenti se těší na ples

Mělník – Studenti mělnické střední průmyslové školy stavební si dnešní večer užijí na třetím reprezentačním plesu v Masarykově kulturním domě. Od 20 hodin jim zahraje Dance Band.

Chlap dostal ránu do nosu

Mělník – „V hospodě mě napadli, potřebuji pomoc," bědoval na tísňové lince mělnické městské policie muž, který navštívil jeden z mělnických nočních podniků. Hlídce, která na místo vzápětí dorazila, si muž krvácející z nosu stěžoval na motání hlavy. Napadl ho prý muž stojící u vstupu do podniku. „Oba byli zjevně pod vlivem alkoholu," uvedl strážník Petr Limprecht a dodal, že si případ převzali mělničtí policisté. Ještě předtím pro zraněného muže přijeli záchranáři, kteří ho odvezli do nemocnice.

Sokolovna dnes patří filmům

Mšeno – V mšenské sokolovně se už dnes sejdou příznivci cestovatelských a outdoorových filmů. Úderem patnácté hodiny tam totiž startuje filmový festival Expediční kamera, který přinese sedm zajímavých snímků. Projekci zahájí v 15.10 hodin film Na jeden nádech, jehož autorem je americký filmař Ken O´Sullivan, který se potápí v severním Atlantiku. Už v 15.15 se diváci mohou těšit na snímek Pura Vida, který jim přiblíží bláznivý plán cyklisty Hervého. Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o jedenáctiminutový Ultra Trail Gobi Race, který je přenese na poušť Gobi při extrémním závodu na čtyři sta kilometrů. Osadu Zanskar, která leží uprostřed hor v indickém Himálaji, představí od 16.45 film Návrat do Zanskaru. Na plátně se objeví i český snímek Divočinou Aljašky. Mezi poslední tři snímky s lezeckou tématikou patří Velká skalní pařba. Po ní bude od 18.30 hodin následovat Cesta do Kazberi a projekci uzavře Projekt Moffat.

Čtěte také: Motorkáři vjíždějí do nové sezony, nehody přibývají