Jazzmani zahrají pro školy

Mělník – Komponované představení Českého saxofonového kvarteta s názvem Od klasiky k jazzu uslyší žáci základních a středních škol zítra od 10 hodin.

Krásku uvězní děsivé zvíře

Kralupy – Kráska a zvíře se seznámí v místním kině ve čtvrtek ve 20 hodin. Příběh popisuje pozoruhodné dobrodružství Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince.

Čtěte také: Nový zákon sníží školné v lesní školce až o polovinu

Diabetici si zatančí na plese

Mělník – Další z řady benefičních plesů pořádá Svaz diabetiků Mělník. Třiadvacáté pokračování je v plánu v sobotu od 19 hodin v Masarykově kulturním domě. Večerem bude provázet hudba muzikanta Radka Pilaře. Výtěžek bude poté věnován na léčení lidem s cukrovkou.

René Kujan vydal knihu

Kralupy – Příznivcům běhu by v knihovně neměla chybět kniha Během, dokud můžeš, kterou napsal kralupský maratonec René Kujan. Na stránkách své prvotiny popisuje i svůj nepříjemný zážitek, který ho málem připravil o oblíbený sport. Po úrazu, který utrpěl při autohavárii, totiž lékaři předpovídali, že už běhat nikdy nebude. Navzdory všem prognózám ovšem po devíti měsících zdolal maraton. A od té doby běhá každý den, někdy i přes třicet maratonů za měsíc. Kniha Reného Kujana je k dostání v kralupském infocentru.

V kurzu pletou košíky z pedigu

Mělník – Hitem poslední doby je pletení z pedigu, což je ratan nebo rákos. Kurz pletení z přírodního materiálu povede v Masarykově kulturním domě Blanka Kočišová. Zájemci se mohou hlásit na 606 613 406.

Čtěte také: Sedmý Stránecký běh odstartuje na apríla

Cizinci se naučí mluvit česky

Mělník – Kurz češtiny pro rodiče školních dětí začíná už dnes od 17.30 v Základní škole Jungmannovy sady. Lekce jsou určeny pro cizince žijící na Mělnicku. Bude pokračovat ve stejných časech každé pondělí a středu až do 5. června. Na kurz je nutná registrace a pohovor se sociální pracovnicí Centra pro integraci cizinců, který lekce pořádá. Registraci a více informací získáte na e-mailu kristyna.slajsova@cicpraha.org nebo na telefonním čísle 777 402 129.

Archeoložka přiblíží pravěk

Mělník – Jaké bylo okolí Mělníka v dobách dávné doby pravěké? Přednáška Aleny Veselé z Regionálního muzea Pravěk na Mělnicku s promítáním začíná ve čtvrtek ve 14 hodin v Centru seniorů ve Fügnerově ulici.

Právníci radí lidem zdarma

Mělník – Sociálně právní poradna nabízí pro místní občany konzultace zdarma. Odborné sociální poradenství nabízí nově každou středu a čtvrtek od 8 do 18 hodin v nových prostorách radničního dvora na náměstí Míru. Všichni Mělničtí mohou odborníky požádat o pomoc při sepsání návrhu na rozvod manželství, sepsání dohody pro splátkový kalendář nebo možnost oddlužení.

Přednost mají lovci perel

Neratovice – Ani letos nepřijdou malí čtenáři o možnost vyzkoušet si spaní mezi policemi plnými knih. Městská knihovna se totiž opět připojí k mezinárodní akci Noc s Andersenem, která se koná z pátku 31. března na sobotu 1. dubna. Zájemci ve věku od šesti do dvanácti let se mohou přihlásit osobně v oddělení pro děti, na mailu houskova@knihovnaneratovice.cz nebo na čísle 315 628 307. Vzhledem k tomu, že kapacita je omezená, přednost dostanou děti, které se účastní soutěže Lovci perel. Tématem Noci s Andersenem je oblíbený dětský komiks Čtyřlístek českého výtvarníka Jaroslava Němečka.

Slávisté obnoví Maikoland

Libiš – Slávisté a přátelé Jana Maika, jenž před dvěma lety zemřel, se první dubnový den sejdou v Maikolandu na dobrovolné brigádě. Účelem je obnovit veškeré červeno-bílé plochy a artefakty. Sraz je v 9 hodin před domem v Mělnické ulici naproti autobusové zastávce U Slávisty.

Dekorace vytvoří v kavárně

Mělník – Jarní dekorace budou tvořit v Centru seniorů v Mělníku. Tvoření v Růžové kavárně začíná už dnes od 14 hodin a celá akce je přístupná i pro širokou veřejnost.

Čtěte také: Pacient je stíhán pro pokus o vraždu policisty