Daniel hledá důstojnost

Mělník – Kolik nezájmu unese lidské srdce? Tato otázka je ústřední myšlenkou nového dramatu Já, Daniel Blake. Snímek vypráví příběh padesátníka Daniela Blakea, který se po infarktu ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné státní dávky. Má jedinou šanci, jak uniknout jednopokojáku na bezdomovecké ubytovně – přijmout byt v neznámém městě 300 mil daleko. Film je ke zhlédnutí ve čtvrtek od 19 hodin v hudebním sále kulturního domu.

Čert a anděl hledají jablko

Kralupy – Pokračování úspěšné komediální pohádky Jiřího Stracha Anděl Páně 2 promítá místní kino v pátek od 17 hodin. Čert Uriáš s andělem Petronelem tentokrát hledají jablko ze stromu poznání. V hlavních rolích se představí Jiří Dvořák a Ivan Trojan.

Čtěte také: Zákaz kouření je příliš tvrdý, myslí si i nekuřáci

Knihovna myslí na seniory, nabízí jim tréninky paměti

Neratovice – V rámci Národního týdne trénování paměti, který se koná v tomto týdnu, připravila místní knihovna kurz trénování paměti pro seniory. Šest na sebe navazujících lekcí, z nichž první se koná už zítra od patnácti hodin, povede certifikovaná trenérka Hana Janďourková. Přihlásit se na ně může každý, komu už bylo šedesát let, není přitom nutné, aby byl registrovaným čtenářem knihovny. Přihlášku je možné poslat na mail info@knihovna-neratovice.cz, přihlásit se zájemci mohou také na čísle 315 682 307 nebo osobně přímo v knihovně. Kurzy v knihovně nahrazují končící kurzy trénování paměti v neratovickém Domě Kněžny Emmy. Další lekce, na nichž se účastníci naučí snáze si zapamatovat pro život potřebné a užitečné věci, se budou konat 29. března, 12. dubna, 3 a 24. května a 7. června, pokaždé od patnácti hodin.

Útulek prodává bazarové věci

Kralupy – Kočičí útulek Devět životů včera zahájil bazarový prodej v kulturním domě Vltava. Obohatit svůj si šatník mohou zájemci až do zítřejší šestnácté hodiny. Dnes je možné nakoupit oblečení, hračky, porcelán a další věci v rozmezí od 5 do 30 korun až do osmnácti hodin. Výtěžek poputuje na financování činnosti útulku, jehož cílem je ochrana zvířat, převážně koček. Útulek přijímá opuštěná a týraná zvířata, kterým poskytuje veterinární péči a hledá pro ně nový domov.

Čtěte také: Nový systém platby za odpad je složitější

Archiv patří výtvarnicím

Mělník – V galerii místního archivu budou dnes v 16 hodin slavnostní vernisáží zahájeny výstavy dvou umělkyní. Svá díla tam představí Janina Kokešová, která pracuje pod vedením akademického malíře Kamila Sopka a v jejíž tvorbě se objevují venkovské vzpomínky, zátiší a květiny. Do stejného sdružení malířů Chomutov patří také druhá výtvarnice Miroslava Ježková-Holečková, která se věnuje realistické krajinomalbě, inspiraci přitom čerpá u nás i v zahraničí.

Kurz vede taneční mistr

Kralupy – Tradiční Tančírna začíná v místním kulturním domě Vltava ve čtvrtek v 19.30 hodin. Oblíbené večery budou opět pod taktovkou tanečního mistra Jana Kvasničky.

Na náměstí parkují zdarma

Neratovice – Od začátku měsíce nemusí řidiči, kteří parkují na náměstí Republiky, aby si vyřídili své záležitosti na městském úřadě, poště nebo si nakoupili v blízkých obchodech, mířit k parkovacímu automatu. Neratovičtí radní se totiž rozhodli na dobu zhruba čtvrt roku zrušit zpoplatnění parkování na tomto parkovišti. Zprávu o výsledku zkušebního provozu mají projednávat na konci května.

Čtěte také: Podomní prodejci už své zboží v Libiši neprodají

Maminky si procvičí paměť

Mělník – V rámci Národního týdne trénování paměti nabízí rodinné centrum Kašpárek rodičům na mateřské dovolené kurz trénování paměti. Ten je vhodný pro všechny, kteří se chtějí brzy vrátit do zaměstnání a mají pocit, že vypadli z tempa. Lektorka Adriana Rohde Kabele se zájemcům bude věnovat v pátek od 9.30 do 11.30 hodin. Účastníky naučí, jak zvýšit výkonnost mozku a potrénovat paměť a kognitivní funkce mozku. Do rodinného centru je po dobu konání kurzu možné přijít i s dětmi v případě, že účastníci kurzu nebudou mít zajištěné hlídání.

Debatovat se bude o studii

Mělník – Autoři studie a zástupci města svolali na středu od 18.30 hodin do místního kulturního domu veřejnou debatu k revitalizaci náměstí Karla IV.

Religionista přiblíží víru

Mělník – O starobylém náboženství východních křesťanů, jejich víře, dějinách a kultuře bude přednášet Pavel Milko v hudebním sále kulturního domu. Religionistická přednáška s názvem Pravoslaví začíná dnes v 18 hodin.

Čtěte také: Mšeno ovládlo krajské kolo soutěže historických měst

Kosí bratři vystoupí na plese

Kralupy – Vstupenky na ples místní základní umělecké školy, kulturního domu a spolku ArtUš jsou v prodeji. Zábavný večer se koná v pátek od 19.30 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na výbornou hudbu, skvělé taneční výkony mladých tanečníků i tombolu. V bohatém programu vystoupí nejen KralupSwing, Kosí bratři nebo dechový orchestr Kralupanka, ale také Big Band Kralupy.

Pořad K věci řeší dopravu

Mělnicko – Český rozhlas Region Střední Čechy se každé úterní odpoledne ptá těch, kteří ovlivňují život v našem kraji. V pořadu K věci rozebírá moderátor Tomáš Pancíř aktuální témata s významnými osobnostmi veřejného života. Jeho dnešním hostem bude Petr Tomčík, ředitel organizace Ropid, která organizuje Pražskou integrovanou dopravu. Hlavními tématy rozhovoru budou rozšiřování Pražské integrované dopravy do dalších oblastí středních Čech i kapacity jednotlivých typů autobusů. Pořad K věci mohou posluchači naladit po patnácté hodině ve vysílání Českého rozhlasu Region Střední Čechy na frekvenci 100,7 FM.

Čtěte také: Den bezpečí a pořádku čeká letos na jaře i Neratovice