Sběrný dvůr otevřel s jasnými pravidly

Sběrný dvůr v Kralupech nad Vltavou otevřel své brány ve čtvrtek 9. dubna a bude v provozu sedm dní v týdnu včetně svátků. Ve všední dny to bude od 9 do 14.30 hodin a o víkendu od 9 do 17 hodin s polední pauzou od 10.30 do 11 hodin. Vstup je nadále s omezením pro maximálně dvě osoby s rouškou a vlastním nářadím.

Nepalte suchou trávu! Vzkazuje radnice

Hasiči jsou aktuálně zapojeni navíc do pomoci s krizovou situací, v níž plní klíčové úkoly související s omezením šíření Covid-19. A tak by jim lidé neměli přidělávat práci vlastní nerozvážností. K častým výjezdům přispívá dlouhé sucho a zvýšená aktivita lidí v úklidu zahrad. „Na základě skokového navýšení požárů lesních porostů a luk žádáme o omezení pálení bioodpadu v podobě suchých trav, dřevin a štěpek,“ informuje mluvčí města.

Město Mělník otevřelo hřbitovy

Od úterý 7. dubna jsou v Mělníku otevřené hřbitov v Pražské ulici a židovský hřbitov pro veřejnost. Při jejich návštěvě ale platí pokyny a omezení stejná, jako v těchto dnech nouzového stavu na veřejnosti, tedy udržování rozestupů, neshlukování se a pohyb se zakrytým nosem a ústy. „Městská policie bude v rámci běžné hlídkové činnosti kontrolovat i hřbitovy,“ informuje na webu vedení města. Mezi otevřené obchody a služby patří také provozování pohřební služby.

Právník poradí po telefonu

S dluhy, exekucemi nebo oblastí bydlení poradí lidem starším 50 let právník telefonicky. Telefonické právní poradenství nabízí městský úřad na webu města a mohou jej využít zájemci starší 50 let v pracovních dnech od 9 do 17 hodin. Na čísle 776 703 170 si domluví termín telefonické porady.