Ve škole si vyrobili malé sběrné boxy a odznaky a s posláním agenta 008 BAT vyrazili mezi místní, aby od nich vybrali baterie, a zároveň jim vysvětlovali, proč je správné třídit odpad. Projekt trval dva týdny. Žáci zjistili, že lidé z Řepína většinou odpad třídí. Setkali se však i s lidmi, kteří netřídí nebo o třídění vůbec nic neví.

Možná přijdou i loupežníci

Mělník - Rodinné centrum Chloumek zve v úterý 11. července v 9.30 hodin na akci Lesnění s Luckou Sýkorkou: Zvířátka a loupežníci. Putování chloumeckým lesem bude plné zábavy, her a překvapení. Sraz je na parkovišti u lesa.

Zahrada ožije říkadly a písněmi

Mělník - Rodinné centrum Kašpárek pořádá v úterý 11. července od 10 do 11 hodin venkovní hernu na zahrádce rodinného centra a v přilehlém parku u kostela s názvem Janinčina herna. Děti se protáhnou při klasických českých říkadlech a lidových písních za zvuku hudebních nástrojů např. tamburína. Při hře budou použity i látkové kostky, míčky a barevný padák.

Děti budou putovat za skřítky

Kralupy - Další putování za pohádkovými hrdiny mohou děti zažít prostřednictvím 4. turnusu příměstského tábora AZ Centra od pondělí 31. července do pátku 4. srpna. Tentokrát jsou na programu Trollové, šťastní skřítkové, kteří milují hudbu, tanec a zpěv. Rodinné centrum se změní v chajdu plnou skřítků, kteří se v průběhu tábora vypraví na celodenní putování.

Skutečný život je venku

Kralupy - Kino Kralupy promítne v pátek 14. července v 17 hodin romantický film USA Všechno, úplně všechno. Hlavní hrdinka, sedmnáctiletá Madeline trpí zvláštní chorobou a její imunita nedokáže bojovat s venkovním světem. Žije tedy ve svém sterilním pokoji. Ale vše se změní po nastěhování nových sousedů a Madeline zjistí, že skutečný život je jinde.

Kino nabízí válečné drama

Kralupy - Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana Dunkerk je možné shlédnout v neděli 23. července ve 20 hodin v kině v Kralupech. Snímek vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940.