Rozhlas chystá oslavu  

Region – Už tradičně na první zářijovou sobotu připravil Český rozhlas Region pro své posluchače a příznivce velký narozeninový koncert. Na lázeňské kolonádě v Poděbradech dnes od třinácti hodin vystoupí Marcel Zmožek, Jana Chládková, Pavel Vítek a Věra Martinová. Závěr narozeninové oslavy pak zpestří kapela George and Beatovens s Karlem Kahovcem a Viktorem Sodomou. Těšit se posluchači mohou i na moderátory a redaktory rádia a bohatý doprovodný program, vstupné se neplatí. Živé vstupy z narozeninové oslavy je možné slyšet na frekvenci 100,7 FM.

Seniory čeká trénink paměti  

Mělník – Týden paměti pro seniory i veřejnost připravilo zdejší Centrum seniorů. Jedná se o pravidelnou akci pod záštitou ČALS. Týden začíná v pondělí 18. září Trénováním paměti. Na úterý 19. září je připravena beseda a přednáška Péče o člověka s demencí. Akce pokračuje ve středu 20. září jarmarkem, soutěží v šipkách a čajem o páté. Čtvrtek 21. září ožije sportovními hrami a klavírní hodinkou s Krausem. Plánovaný týden pak zakončí v pátek 22. září výlet do ZOO Zelčín.

Knihovna balí učebnice  

Neratovice – Městská knihovna nabízí všem žákům a studentům balení knih a sešitů. Všichni mohou přinést své studijní materiály a na místě se dohodnout na termínu vyhotovení individuálně podle počtu knih. Obvykle to trvá jeden až dva dny. Knihovna ale není povinna přijmout k zabalení větší počet knih než je běžné a je oprávněna odmítnout příliš velké formáty.

Knihovna představí houby  

Neratovice – Místní knihovna pořádá burzu nápadů – Houby středních Čech ve středu 20. září od 17 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na přednášku na téma hub, kterou povede Jaroslav Malý. Ten je amatérským mykologem a fotografem, zároveň je také členem České mykologické společnosti a zakladatel kroužku zabývajícího se právě houbami v Mělníku. Místo na burze je nutné si předem rezervovat na e-mailu info@knihovnaneratovice.cz nebo na telefonním čísle 315 682 307, a nebo přímo v knihovně.

Slavnosti připomenou skladatele  

Nelahozeves – Letos už šestašedesátá Dvořákova Nelahozeves začíná v pátek 8. září. V rytířském sále zámku je od 19 hodin připraven Pěvecký recitál Romana Janála. Sólista Národního divadla společně s klavíristou Karlem Košárkem představí písňové cykly stylizovaných cikánských melodií od různých autorů. Slavnost pokračuje v neděli 10. září v 11 hodin slavnostním položením květin k pomníku Antonína Dvořáka. Na zámku začíná ve 14 hodin hudební dílna pro děti Nezdvořák Dvořák. Formou komiksu se děti netradičně seznámí s tímto skladatelem. Slavnost končí Bohoslužbou v kostele sv. Ondřeje.