Komise míří za voliči domů

Nelahozeves – Přenosnou urnu pro nadcházející volby do poslanecké sněmovny je pro místní obyvatele možné domluvit nejpozději v pátek 20. října do 11.30 hodin. Zájemci se mohou nahlásit matrikářce Zuzaně Dvořákové na telefonním čísle 315 785 290. V pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin pak v okrsku číslo 1, což je hasičská zbrojnice v Nelahozevsi, v okrsku číslo 2 v Podhořanech v zasedací místnosti TJ Dynama nebo v okrsku číslo 3 v Lešanech v budově knihovny, na všech místech u přidělených zapisovatelů.

Lékařka radí s hubnutím

Region – Každý čtvrtek po jedenácté hodině nabízí Český rozhlas Region rady všem, kteří chtějí žít zdravě. V dnešním vydání pořadu Hubněte zdravě probere doktorka Kateřina Cajthamlová spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem, jak si naše tělo přeměňuje potraviny na živiny a jak dlouho to trvá. Posluchači se dozví, co potřebují, jestli si tělo umí samo říct nebo proč mají chuť na něco konkrétního. Hubněte zdravě už dnes dopoledne na frekvenci 100,7 FM. 

Oprava si vyžádá uzavírky

Neratovice – Z důvodu frézování povrchu vozovky v neratovické Byškovické ulici dojde v pondělí 30. října, k uzavírce od křižovatky s Vojtěšskou až ke křižovatce s ulicí U Závor. Ve stejném úseku dojde následně k uzavírce od pondělí 6. listopadu do 12. listopadu z důvodu pokládky nového živičného povrchu. Podle sdělení Správy a údržby silnic Středočeského kraje jsou zatím termíny jen předběžné a ještě budou upřesněny.

Dětský stacionář se ruší

Neratovice – Dětský stacionář pro zdravotně oslabené děti s respiračními chorobami v Neratovicích bude zrušen. Dosud fungoval při mateřské škole Harmonie v Hamplově ulici. Po zrušení dětského stacionáře se z něj stane běžná třída školky s možností využití nadstandardní péče pro děti s respiračními chorobami a alergiemi. Prostředí bude přizpůsobeno alergikům, bez koberců, záclon, s hypoalergenními lůžkovinami a čističkami vzduchu. Zájemcům bude poskytována dechová rehabilitace a cvičení, pravidelné inhalace i dopolední přítomnost zdravotní sestry. Tato služba bude částečně hrazena městem.