Doktorka dnes řeší ořechy

Region - Každý čtvrtek po jedenácté hodině nabízí Český rozhlas Region rady všem, kteří chtějí žít zdravě. V dnešním vydání pořadu Hubněte zdravě se Kateřina Cajthamlová spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem zaměří na ořechy. Ty neodmyslitelně patří k vánočním svátkům. Posluchači se dozví, jaké všechny druhy ořechů existují, jaké bohaté vitamíny a živiny obsahují, kolik si kterých mohou dát, jak je nejlépe upravit a nebo jestli jim nějak mohou pomoci například s hubnutím. Hubněte zdravě je možné naladit už dnes dopoledne na frekvenci 100,7 FM.

Aplikace pomůže k průkazu

Mělnicko - Lidé, kteří chtějí hlasovat v lednových prezidentských volbách a nebudou v tu domu doma, si musí pořídit voličské průkazy. Jednou z možností je stažení aplikace do telefonu. Díky aplikaci na serveru Hlídač Státu může zájemce vytvořit žádost o volební průkaz během pár minut, stačí ji pak jen dopravit na příslušný úřad. Do aplikace na adrese volby.hlidacstatu.cz stačí zadat jméno, číslo občanského průkazu, adresu a způsob, jakým si volič svůj voličský průkaz vyzvedne. Aplikace pak automaticky vytvoří oficiální žádost.

V Mydlárně hraje Homuta

Mělník - Ke Štědrému večeru patří neodmyslitelně i různé tradice, které zpříjemňují poezii svátků. V Mělníku budou letos jako každý rok opět otevřeny dveře klubu Stará mydlárna na náměstí Karla IV. pro všechny příznivce dobré muziky. Od 22. hodiny tam zahraje a zazpívá bluesový pianista Tomáš Homuta se svými hosty. Věnují svůj hudební dárek všem, kteří vstanou od svátečního stolu a vypraví se do společnosti. 

Loučení patří koledám

Odolena Voda - Druhý svátek vánoční v pondělí 26. prosince se v kostele sv. Klimenta uskuteční vánoční koncert. Od 16 hodin tam zazní skladby mistrů vážné hudby, které uvedou členové sboru a komorního orchestru Státní opery Praha. Na programu jsou díla Antonia Vivaldiho, Césara Francka, Wolfganga Amadea Mozarta, Jakuba Jana Ryby, Giacoma Pucciniho a Giuseppe Verdiho. Na závěr zazní pásmo dvanácti vánočních koled zakončené klasickou koledou Narodil se Kristus Pán.

Rorýsci zpívají na náměstí

Líbeznice - Jako každý rok, tak i letos si místní občané dají dostaveníčko na Štědrý den ve 14 hodin na Mírovém náměstí. Skauti tam budou rozdávat betlémské světlo, baráčnici nabídnou vánoční svařené víno, zahrádkáři voňavý sváteční punč a hasiči grog pro dospělé nebo čaj pro děti. Společně s dětským sborem Rorýsci si všichni zazpívají vánoční koledy. Ve svátečním odpoledni se budou v Líbeznicích potkávat přátelé, známí a sousedé, aby si rovněž popřáli k letošním svátkům.

Tenisty čeká vánoční turnaj

Liběchov - Místní oddíl stolního tenisu zve všechny mladé zájemce na předvánoční setkání u zelených stolů v pátek 22. prosince od 15.30 hodin do tělocvičny místní školy. Turnaj je určen zejména pro kategorii nejmladších, mladších a starších žáků. Zváni jsou ale rovněž neregistrovaní rekreační hráči, kteří mají chuť před svátky poměřit své síly a soutěžit o vánoční ceny. 

Liběchovem zní poselství

Liběchov - K vánočnímu času už po staletí patří koledy. Také v Liběchově zazní Poselství o narození Páně. První setkání proběhne U Křížku na Boží Vodě zítra od 18 hodin. V předvečer Štědrého dne, v sobotu, se uskuteční setkání se zpěvy v Ješovicích u lípy. Účastníci si mohou přinést lucerničky, protože skauti z Modré kotvy budou rozdávat betlémské světlo. Chybět nebude ani pohoštění v podobě cukroví a svařeného vína. Vše vyvrcholí zpíváním koled v kostele svatého Havla po mši svaté na Boží hod vánoční v pondělí 25. prosince od 18 hodin. A to za doprovodu varhan společně s mělnickým pěveckým sborem Chrapot.