Během výluky budou všechny vlaky v tomto úseku nahrazeny autobusy. Náhradní autobusová doprava bude jezdit podle výlukového jízdního řádu.

Nebezpečný odpad zmizí

Byšice – Nebezpečného odpadu se zbaví byšické domácnosti, kůlny a garáže v sobotu 20. května mezi osmou a desátou hodinou. Na svozovém místě před radnicí bude čekat ještě druhý kontejner na pneumatiky bez disků. Mezi nebezpečný odpad patří například chemikálie, barvy, oleje nebo zářivky.

Na zábavu jedou autobusy

Byšice – Živá kapela na koňském povozu bude doprovázet průvod při Staročeských májích, které se konají v Byšicích v sobotu 13. května. Průvod v krojích následovaný dalšími návštěvníky vyrazí v poledne. Večer od 20.30 hodin se konáv kulturním domě ve Vysoké Libni taneční zábava s kapelou Jana Pilaře. Tanečníky tam dovezou autobusy, které jedou z liblické zastávky v 19.15 a v 19.45 hodin, ze Špice v Byšicích v 19.20 a 19.50, od byšické radnice v 19.25 a 19.55, od hostince U Strusků v 19.30 a ve 20 hodin. Zpátky do Byšic se spoj vrací od kulturního domu ve dvě a ve tři hodiny ráno.

Na rybáře čekají kapři

Vrbno – Tři soutěže nabídne rybářům první ročník závodů Vrbenský kapr, která se koná u tůně ve Vrbně poslední květnovou sobotu. Podle hospodáře pořádajícího mělnického rybářského svazu Vladimíra Nývlta tam budou muži soutěžit o pohár starosty Mělníka, ženy o pohár starosty Hořína, ke kterému patří i Vrbno, a třetí kategorie pak patří dětem. „Závodníci se přihlašují mezi šestou a sedmou hodinou," připomněl Nývlt a vysvětlil, že hodnotit se bude počet ulovených ryb a největší kapři. Právě kapry bude tůň, která se rozkládá na třech hektarech, před akcí zarybněna. Závodníci se mohou hlásit předem na čísle 608340763 i mailem na rybatour@seznam.cz.