Místo vlaků jezdí autobusy

Kralupy – Až do úterý 10. října trvá výluka na železniční trati v úseku Kralupy – Brandýsek. Během výluky jsou všechny vlaky nahrazeny autobusy, které jedou podle výlukového jízdního řádu, který je na webových stránkách Český Drah. V úseku Brandýsek – Kladno a opačně je veden souběžně vlak i autobus náhradní dopravy, mimo spoje Os 19831. Za vlak Os 19831 jede souběžně vlak i autobus náhradní dopravy pouze v úseku Brandýsek – Kladno-Ostrovec. Ve stanici Brandýsek není zajištěn přestup mezi vlakem a autobusem náhradní dopravy. 

Dotazník se ptá na odpad

Ledčice – Na webových stránkách obce Ledčice je připraven dotazník k vyplnění pro místní občany. Zájemci zde mohou odpovědět na otázky týkající se odpadu z domácností a jeho třídění. Vyplněný dotazník je možné odevzdat osobně na obecním úřadě anebo emailem na adresu obce. Obecní úřad děkuje občanům za vyplnění i případné připomínky.

Bazárek prodává v komisi

Lužec – Kulturní dům Vltavan ožije Lužeckým bazárkem pro sezónu podzim – zima. V neděli 24. září od 9 do 18 hodin a v pondělí 25. září od 7 do 16 hodin je připraven komisní prodej zboží pro děti i dospělé, sportovních potřeb a hraček. Počet prodejců i zboží je omezen. Bližší informace o akci jsou k dispozici na nových webových stránkách obce. 

Oslavy hledí do historie

Veltrusy – Mateřská škola Veltrusy ve spolupráci se SRPŠ a městem Veltrusy pořádá v sobotu 23. září od 13 hodin Oslavy čtyřicátého výročí otevření zdejší školky. Návštěvníci zhlédnou výstavu dobových fotografií, kroniky, noviny s historií MŠ, výstavku prací dětí. Je připraven i retro koutek a atrakce pro děti. Oslavy pokračují večer od 20 hodin taneční zábavou v sále restaurace Na Závisti. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina Jiřího Křováčka Kosí bratři. Vstupenky na zábavu je možné již nyní zakoupit v Mateřské škole Veltrusy.

Logopedka poradí při kávě

Kralupy – Neformální setkání s názvem Kavárnička pro rodiče s logopedkou se uskuteční v úterý 19. září v 17 hodin v Základní škole Komenského. Logopedka Radka Šnýdrová je připravena při kávě odpovídat na dotazy týkající se vady řeči dětí. Setkání je určeno nejen pro rodiče dětí s vadami řeči. 

Jeňovské brejle startují

Jeviněves – Pro milovníky běhu pořádá místní Sokol už šestý ročník běžeckého závodu Jeňovské brejle. Závod startuje v pátek 22. září na fotbalovém hřišti. Sraz účastníků je v 16.30 hodin. Start dětského závodu začíná v 17 hodin a trať je dlouhá 300 metrů. Hlavní závod na pětikilometrové trati začne od 17.30 hodin. Soutěžit se bude o putovní pohár a ceny pro nejrychlejší běžce.

Kino nabízí pestrý program

Neratovice – Městské kino společenského domu promítne v úterý 19. září od 19 hodin americký akční thriller Americký zabiják. Film je natočen podle špionážního románu American Assassin. Ve středu 20. září od 15 hodin je připraveno představení pro důchodce. V českém koprodukčním filmu Křižáček vystoupí v hlavní roli Karel Roden. Kino nabídne Křižáčka i večer od 20 hodin.

Posvícení se rozloučí s létem

Olovnice – Zářijový víkend bude patřit Olovnickému posvícení. Akce startuje v sobotu 23. září ve 13 hodin na fotbalovém hřišti. Pro návštěvníky je připraveno spoustu zábavy, her a soutěž o nejlepší posvícenský koláč. K tanci i poslechu bude hrát skupina Akce.