Výstava je prodloužena

Kostelec - Historická výstava Anthropoid k pětasedmdesátému výročí od atentátu na Heydricha, která je instalována v kosteleckém parku na náměstí Komenského, je prodloužena až do úterý 31. října. Panelová výstava připomíná nejen hrdinství vojáků, ale také nezištnou pomoc z řady domácích obyvatel, kteří za to zaplatili mučením a mnohdy i životem celých rodin.

Nad Býkví poletí balonky

Býkev - Na býkevském obecním úřadě se bude v sobotu 28. října slavit americký svátek halloween. Dlabání a příprava strašidelných dýní začne v 17 hodin. Poté bude následovat lampionový průvod v maskách se strašidly a pouštění balonků přání. 

Na koni přijede Bílá paní

Veltrusy - Galerie Na Konci světa a Holandský selský dům pořádají ve veltruském zámeckém parku Strašidelnou stezku. Výprava strašidel a pohádkových bytostí startuje v sobotu 28. října za soumraku asi v sedmnáct hodin. Trasa není náročná, je vhodná i pro malé děti. Na stezce návštěvníci potkají Bílou paní nebo bezhlavého rytíře na koních. Na konci výpravy čeká na odvážlivce poklad a za příchod v kostýmu bude sladká odměna. Připraveny jsou buřtíky na opékání na ohni a na rodiče čeká svařák. Vstupné se neplatí. Auta je možné zaparkovat u Červeného mlýna ve Všestudech a projít parkem asi 500 metrů.

V kostele zpívá sbor

Liblice - Liblický kostel Svatého Václava pořádá v sobotu 4. listopadu od 17 hodin podzimní koncert smíšeného pěveckého sboru Intermezzo. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Vystoupí hudební legenda

Mělník - Mělnické kulturní centrum a Hudební společnost Úštěk uvádějí koncert slovenského zpěváka Petra Lipy, nejvýznamnější osobnosti slovenské jazzové scény. Vystoupení hudební legendy s názvem Kde bolo, tam bolo začíná ve středu 8. listopadu od 19.30 hodin. Petr Lipa už zpíval na všech kontinentech. Většina jeho písní je zaznamenaná na hudebních nosičích, i když kuriozitou je, že svou první desku přes komunistickou cenzuru vydal až ve svých čtyřiceti letech.

Místo vlaků pojedou autobusy

Kralupy - Železniční výluka v úseku mezi stanicemi Kralupy nad Vltavou a Roztoky u Prahy začne v obou směrech příští týden ve středu a potrvá až do 14. listopadu. Vlaky v tomto úseku nepojedou. V době omezení je nahradí autobusové spoje.

Radnice pomáhá studentům

Kralupy - Kralupská radnice se zapojila do projektu Cesta pro mladé a nabízí první bezplatnou stáž s názvem Asistentka tajemníka. Nejbližší možný nástup je ve středu 1. listopadu. Do projektu se mohou zapojit studenti posledních ročníků středních škol i studenti vyšších odborných, vysokých nebo jazykových škol.