První série bude na řadě v sobotu 13. května, další od 23. do 24. června a potom v červenci a srpnu. Letos se návštěvníci dozví, co na Housce zažily některé osobnosti českých dějin, a pomohou obyvatelům hradu rozhodnout, jak vše dopadne. Opět se mohou těšit na šermířskou skupinu Heraldicus, Divadlo Inkognito, temperamentní tanec a za tmy pak na vystoupení s ohněm.

Hostem je Mojmír Maděrič

Mělnicko – Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po šestnácté hodině herec Mojmír Maděrič. Celou hodinu mohou posluchači rozhodovat o tom, kdo je bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Patrikem Rozehnalem Mojmír Maděrič nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se můžete i na zajímavé historky spojenés aktéry jednotlivých scének. Humoriádu je možné naladit na frekvenci 100,7 FM.

Večer patří swingové kapele

Mělník – Další ze série swingových večerů pokračuje v mělnickém Masarykově kulturním domě už dnes od 19,30 hodin. Vzhledem ke zranění jednoho z původních účinkujících vystoupí Revival Swing Band Praha. Je to orchestr, který byl založen v roce 1979 a reprezentoval Českou republiku už na padesáti mezinárodních jazzových festivalech po celé Evropě. Posluchači uslyší nejen skladby tradičního jazzu, ale i evergreenové melodie.

Lektorka učí psát blog

Neratovice – Neratovická knihovna pořádá dnes od 17 hodin kurz, který nese název Bloguj s námi. Odborní lektoři tam naučí, jak si vytvořit na internetu vlastní blog a co všechno na něj mají blogeři psát. Tématický workshop povede lektorka Štěpánka Bergerová, která je původně projektantka a od roku 1991 působí jako publicistka na volné noze. Místa v kurzu je nutné si předem rezervovat, protože je o ně velký zájem, na e-mailu info@knihovnaneratovice.cz nebo na telefonním čísle 315 682 307.

Hlavní cenou je divočák

Hospozín – Divoká prasata jsou hlavními cenami pro vítěze rybářských závodů, které se konají v sobotu 6. května v Hospozíně. Ve vesnici, vzdálené sedm kilometrů od Velvar, mají dospělí rybáři sraz v sedm hodin ráno na hrázi velkého rybníka. Lovit budou na dva pruty kapry, karase, líny a amury. Dalšími cenami jsou srnec, sele domácího vepře a rybářské vybavení. Po závodech následuje na břehu rybníka posezenís country muzikou.