Zákulisí se otevře návštěvníkům

Mělník – Slavnostní otevření divadelního sálu mělnického Masarykova kulturního domu se uskuteční dnes od 18 hodin. V podvečer otevřených dveří bude možné zhlédnout nejen nově zrekonstruovaný divadelní sál, ale i všechny prostory zákulisí. Kulturní dům získal nákladnou rekonstrukcí nejen nové hlediště se sedačkami, alei vzduchotechniku. Ta zajistí divákům komfort.

Náměstí se zahalí do vánoční nálady

Mělník – Na mělnickém náměstí Míru bude od pondělí 16. října od 15 hodin instalována bohatá vánoční výzdoba. Ta na místě zůstane až do úterních časných ranních hodin. Důvodem vánočních dekorací je natáčení nové vánoční reklamy. Po skončení filmování dekorace opět zmizí. Vánoce se na náměstí v historickém centru vrátív adventním čase s tradičními trhy.

Draci vylétnou nad louku

Želízy – Pouštět draky bude možné v neděli 15. října od 15 hodin na 4. ročníku Sitenské drakiády. Sraz je před místní školou a vypouštění draků se uskuteční na louce na Fibichu. Poté budou následovat soutěže v leteckých dovednostech draků a každý vlastnoručně vyrobený drak bude odměněn. Akci pořádá obec Želízy společně s obcemi Sitná a Školská. 

Dva živnostníci mají nominaci

Neratovice – Neratovický živnostník Josef Čermák, který provádí malířské a lakýrnické práce v několika památkových objektech, na zámcích, hradech nebo v luxusních novostavbách rodinných domů, je v letošním roce nominován na živnostníka roku Středočeského kraje. Spolu s ním je nominována ze stejného města i Lenka Peremská, která se živí sestavováním rodokmenů a sepisováním kronik. Většina konkurence bere genealogii jako přísně vědeckou disciplínu. Ona se rozhodla takovou představu zbořit a vymyslet vlastní cestu, jak dohledané výsledky klientům předkládat. Slavnostní vyhlášení těch nejlepších se chystá na středu 18. října od 18 hodinv Praze.