V mělnickém Chrámu sv. Petra a Pavla se bude zvonit na všechny tři chrámové zvony. V místním evangelickém kostele vystoupí soubor Intermezzo a promítat se bude film Exodus. V pravoslavné kapli sv. Ludmily na Pšovce bude potom večerní bohoslužba.

Děti slaví svátek na hřišti

Vojkovice – Děti budou slavit svůj svátek na místním hřišti první červnovou sobotu. Začátek je hodinu po poledni. Po soutěžích čeká děti patnáct minut po patnácté hodině řádění v hasičské pěně. Těšit se mohou i na kreativní koutek.

Výstava představí zátiší

Mělník – Mělnický Masarykův kulturní dům zahájí v pátek 2. června od sedmnácti hodin slavnostní vernisáží novou výstavu s názvem Člověk a zátiší. Svá díla představí v hudebním sále absolventi vzdělávacího programu akreditovaného ministerstva školství pod vedením Ireny Wenkeové. Výstava bude pokračovat až do konce června.

V kostele zazní flétny

Mšeno – Noc kostelů se ve Mšeně chystá na pátek 9. června v evangelickém kostele vedle Domova seniorů. Zájemci si budou moci koupit výpěstky, plodiny a keříky z nabídky kaninského učiliště. Program nabídne také vyzvánění zvonů deset minut před 17 hodinou. Kostel bude pro návštěvníky otevřen až do 22 hodiny. K poslechu bude koncert flétnového souboru Flauto Collegium od 19 hodin a na závěr se mohou všichni zapojit do čtení a meditace.