Novým radním je Legner

Mělník – Novým mělnickým radním za hnutí Mé město bude Martin Legner. Rozhodli o tom zastupitelé na svém posledním zasedání. Kryštof Marounek a Petr Limprecht odstoupili v říjnu ze svých pozic v samosprávě. Oba jako důvod odchodu uvedli nedostatek času na rodinu a na své sportovní kluby. 

Do lesa je vstup zakázán

Mšeno – Po nedávné vichřici, která se prohnala i středními Čechami, stále platí zákaz vstupu do lesů na Mšensku. Lesní kalamita se v těchto dnech ještě odstraňuje. Všechny lesní cesty a stezky, značené i neznačené, vedoucí do Mšena a jeho okolí, jsou neprůchodné. Pohyb v městských lesích i v lesích jiných vlastníků v oblasti celého Kokořínska je velmi nebezpečný kvůli polomům, vývratům, nakloněných stromům a pokračující kalamitní těžbě. Zákaz vstupu platí až do odvolání.

Projekt plní přání dětem

Kozomín – Také letos pokračuje projekt s názvem Milý Ježíšku…, který byl loni v Kozomíně velmi úspěšný. Ve vstupní hale místního obecního úřadu bude už od tohoto týdne stát stromeček se jmény a věkem dětí z Dětského domova v nedalekých Kralupech nad Vltavou. Každý dárce si může vybrat vánoční ozdobu se jménem, a splnit tak opuštěnému dítěti přání. Dárky budou dětem předány při rozsvícení vánočního stromu. Do projektu se lze zapojit nejpozději do 23. listopadu, aby byla možnost ještě chybějící dárky doplnit. Seznam přání je možné získat také na obecním úřadě.

Přednáška míří do močálů

Mělník – Cestopisná přednáška Od Karibiku k mayským pyramidám povede návštěvníky od moderních měst plných luxusu přes močály a pralesy až k tisíce let starým mayským památkám. Zájemci mohou navštívit přednášku v mělnickém kulturním centru v pondělí 13. listopadu od 18 hodin. Setkají se tam s cestovateli Petrem Kvardou a Pavlem Chlumem.

Tématem jsou zastupitelé

Region – Český rozhlas Region se každé úterní odpoledne ptá těch, kteří ovlivňují život ve středních Čechách. V pořadu K věci rozebírá moderátor Tomáš Pancíř aktuální témata s významnými osobnostmi. Jeho dnešním hostem bude statutární zástupce hejtmanky Středočeského kraje a její náměstek pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera. Hlavním tématem rozhovoru bude situace v krajském zastupitelstvu. Pořad K věci je možné si poslechnout po 15. hodině ve vysílání Českého rozhlasu Region na frekvenci 100,7 FM.

Matky běhají s kočárky

Čakovičky – Fitmami Čakovičky je program pro maminky a jejich miminka nebo batolata. Lekce se skládá z běhu s kočárkem a z posilování. Posilovací cviky jsou zaměřeny především na hubnutí stehen, zadečku a posilování břicha. Sraz je každé pondělí a čtvrtek, kdy se cvičí od 10 do 11 hodin za každého počasí pod vedením lektorky Lucie Volákové. S sebou je nutné mít kočárek s dítětem, pití a podložku.