Oprava si vyžádá uzavírky  
Neratovice – Z důvodu velkoplošného frézování komunikace v neratovické ulici Byškovická dojde na jeden den, a to v pondělí 30. října, k uzavírce od křižovatky s ulicí Vojtěšská po křižovatku s ulicí U Závor. V tomto stejném úseku ulice Byškovické dojde následně k uzavírce v termínu od pondělí 6. listopadu do neděle 12. listopadu z důvodu pokládky nové živičné vozovky. Podle sdělení Správy a údržby silnic Středočeského kraje jsou prozatím termíny jen předběžné a ještě budou místním obyvatelům upřesněny.

Jiří Adamec v Humoriádě
Region – Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes (16.10.) po šestnácté hodině režisér Jiří Adamec. Celou hodinu mohou posluchači rozhodovat o tom, kdo je bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Pavlem Kučerou jim Jiří Adamec nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se mohou i na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Humoriádu je možné naladit na frekvenci 100,7 FM.

Chystají výstavu a swing  
Mělník – Výstavu třiceti vítězných snímků soutěže Jazz World Photo bude možné shlédnout v Masarykově kulturním domě v úterý 24. října v 18 hodin. Po zahájení výstavy fotografií následuje koncert skupiny Tomáš Homuta Trio. Výstava potrvá do pondělí 18. prosince. Na středu 25. října v 19 hodin je v divadelním sále připraveno vystoupení Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers s názvem Bude to jinak. Sálem budou znít známé i neznámé swingové melodie.

Studenti hrají pro Nikolku  
Mělník – Mělnické gymnázium Jana Palacha pořádá v pátek 10. listopadu už sedmý ročník charitativní akce Hrajeme pro dobrou věc – letos pro Nikolku Čížkovou. Je to sedmiletá holčička, která trpí spinální svalovou atrofií druhého stupně. Získané finance z této akce budou použity pro lázeňskou léčbu a hipoterapii. Peníze se získají i prodejem pečených čajů z kuchyně zástupkyně Zdeňky Sekulové a šťáv dva dny před turnajem a i během něho. Letošní akce bude probíhat od osmi hodin do půl druhé. Peníze pak budou Nikolce předány ve 13 hodin v hale gymnázia.

Veletrh představí školy  
Mělník – Prezentační výstava, kterou pořádá Krajská hospodářská komora (KHK) ve spolupráce s Úřadem práce a městem Mělník představí širokou nabídku středních škol, dalšího vzdělávání i trhu práce. Výstava se koná ve středu 18. října od 9 do 16 hodin v Masarykově kulturním domě a zahájí ji starosta města Ctirad Mikeš společně s předsedkyní KHK Ivanou Chottovou a ředitelem Úřadu práce v Mělníku Petrem Blechou.

Přednáška ukáže exotiku  
Všetaty – Mentawajské ostrovy pod Sumatrou, deštné pralesy nebo korálové útesy Indického oceánu představí na přednášce zoolog a cestovatel Roman Zajíček. Akce se koná ve středu 18. října od 19 hodin v Rodinném centru Všetaty-Přívory. Na návštěvníky čekají malé řetízky asi 70 menších ostrůvků, zatím poměrně málo dotčených civilizací, plazi tamních deštných pralesů a mnoho dalšího. Více informací na www.rcvsetatyprivory.cz.