Přednášet přijde psycholog

Hořín - V Mateřské škole Hořín se uskuteční ve středu 24. ledna od 16 hodin přednáška dětského psychologa Václava Mertina. Známý psycholog, špičkový odborník a autor řady knih zmíní témata o výchově, vzdělávání dětí a bude také odpovídat na dotazy rodičů. Přednáška je příležitostí pro všechny rodiče a vstup na ni je zdarma.

Ornitologové zvou na zimní pozorování vodních ptáků

Neratovice - S ornitology se můžeme v sobotu 27. ledna vydat na zimní sedmikilometrovou procházku kolem Labe a dočišťovacích nádrží. Pozorování a určování vodních ptáků za pomoci dalekohledu se uskuteční v rámci každoročního Světového dne mokřadů, který připadá na 2. února. Pořádá ho Regionální muzeum Mělník ve spolupráci s Českou ornitologickou společností. Sraz účastníků je u železničního mostu na pravé straně Labe v 9 hodin. 

Volební místnosti zůstanou ve druhém kole stejné

Mělnicko - O funkci prezidenta se ve druhém kole voleb utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Druhé kolo se uskuteční za v pátek 26. a v sobotu 27. ledna. Volební místnosti ve městech a vesnicích na Mělnicku by měly zůstat stejné. Vítěz voleb převezme úřad 8. března.

S lampiony zavzpomínají na oběti holocaustu

Neratovice - Městská knihovna připravila pro děti na pátek 26. ledna putování po 16 pamětních kamenech tragicky zesnulých obětí holocaustu, které jsou umístěny na jejich bývalých domech. Smysluplná akce se přitom letos koná již podruhé. Sraz účastníků je před knihovnou v 17 hodin. S sebou lampiony a lucerničky. 

Za psa platí stokorunu

Byšice - Do posledního březnového dne musí byšičtí občané zaplatit dva místní poplatky, pětistovku za svoz odpadu a stokorunu za psa, za každého dalšího pak o padesát korun více. Peníze mohou přinést v úředních hodinách do pokladny radnice nebo je poslat elektronickou cestou na číslo účtu, které najdou na webu obce.