Bazar nabídne i hračky

Nová Ves – Podzimní bazar dětského oblečení, bot, hraček a sportovních potřeb se uskutečnív sále novoveského obecního úřadu v pátek 27. října od osmnácti do dvaceti hodin a ve sváteční sobotu 28. října mezi devátou a jedenáctou hodinou.

Výstava představí Izrael

Mělník – V kavárně Regionálního muzea v Mělníku bude od úterý 31. října instalována výstava fotografií s názvem Příroda ve svaté zemi. Fotografie autora Libora Prause dokumentují putování po Izraeli. Výstava potrvá až do neděle 26. listopadu.

Světelný průvod projde obcí

Staré Ouholice – Lampiónový průvod vyrazí na cestu v sobotu 28. října v 18 hodin od hospody U Hasiče ve Starých Ouholicích. Pořádající spolek místních Soptíků oznámil, že se v případě nepříznivého počasí akce ruší. 

Senioři debatují na radnici

Malý Újezd – Podzimní přátelské setkání nejen pro seniory pořádá obec Malý Újezd zítra od 10 hodin v zasedací místnosti radnice. Při posezení s kávou a dortíkem se bude debatovat o aktivitách pro seniory Malém Újezdě, Jelenicia Vavřinči. V případě potřeby je zajištěn svoz všech seniorů. 

Rodiče poznají kyberprostor

Mělník – Výstava v mělnickém muzeu Kyberprostor včera a dnes, kterou v těchto dnech mohou vidět především žáci mělnických škol, je natolik úspěšná, že se muzeum rozhodlo uspořádat mimořádný termín programu i pro veřejnost. Uskuteční se ve čtvrtek od 9 hodin. Návštěvníci se dozvědí, co je to hoax, kyberstalking a flaming. Rodiče rovněž zjistí, co to znamená, když někdo jejich dětem píše v smskách XOX, ROFL nebo CU.

Na náměstí hraje ZZ Top

Mělník – V klubu Stará mydlárna, který sídlí v historickém centru na náměstí Karla IV., se tento pátek od 21 hodin představí revivalová kapela ZZ Top Recycler. Ke stejným písničkám prý dokonce patří stejná vizáž muzikantů.

Knihovna nabízí nové tituly

Mělník – Mělnická městská knihovna nabízí čtenářům nové knihy z oblasti naučné i krásné literatury. Nové svazky přibyly i v dětském oddělení, kde na malé čtenáře čekají například takové tituly, jako je Nejlepší bloger na světě od Andrewa McDonalda, Protože se stmívá od Jany Rečkové, která je známou autorkou sci-fi povídek, nebo Nejmocnější robot Rickyho Ricotty od spisovatele Pilkeyho Dava. Mezi naučnou literaturu je novinkou kniha Aristokrat – život Zdeňka Sternberga, kterou napsal Vladimír Votýpka, nebo Záhady staré Prahy od Aleše Česala. A nejoblíbenější je román Syn, který napsal Jo Nesbo.

Dopoledne nepoteče voda

Byšice – Voda nepoteče v Byšicích ve čtvrtek 2. listopadu od 8 do 12 hodin. Příčinou odstávky je provozní havárie. Náhradní zásobování bude zajištěno v ulicích Hřbitovní u mateřské školya Komenského u základní školy.

Pokladna je otevřena tři dny

Lužec – Všechny poplatky za psy, svoz komunálního odpadu a kanalizaci je možné na lužeckém obecním úřadě platit vždy v pondělí, v úterý a ve středu. Ve čtvrtek a v pátek je pokladna uzavřena.

U Labe bude cyklostezka

Mělnicko – Nová cyklostezka vzniká právě v těchto dnech na cyklotrase číslo 2 na pravém břehu Labe u Mělníka, mezi bývalým zdymadlem Hadík a Kly v úseku o délce dvou kilometrů. Na staveniště platí přísný zákaz vstupu. Práce by měly být ukončeny až v květnu příštího roku. Uzavřený úsek je možné objet po cyklotrasách vedoucích z Mělníka přes křižovatku ulic K Mostu, Nad soutokem a Jaroslava Seiferta nebo trasou vedoucí po mostě přes potok u Tesca a přes Malý Újezd, která dále pokračuje do Kel. Na cestě jsou žluté pásové značky se zeleným pruhem. Délka objížďky je asi 13 a půl kilometru.