Podle generálního ředitele Spolany Karla Pavlíčka prodloužení stávajícího povolení o pět měsíců umožní dokončit přípravy na spuštění alternativního způsobu výroby PVC a poté na něj plynule přejít bez omezení majících vliv na kvalitu a bezpečnost. „Areál poté projde rozsáhlou sanací. Učiníme tak další krok v ekologizaci naší výroby," řekl.

Školy se utkají ve štafetách

Neratovice – Neratovičtí školní atleti se dnes zúčastní celostátního štafetového závodu v Čáslavi. Osmnáct nejúspěšnějších škol z krajských kol začne závodit od 10,30 hodin. Závodit se bude za účasti takových atletických legend a rovněž závodnic v reprezentačních štafetách, jako jsou Ludmila Formanová, Jarmila Kratochvílová, Helena Fuchsová a Hana Benešová. Podle dosažených časů mezi favority patří družstvo ZŠ Zborovská z Tábora, ZŠ Na Výsluní z Brandýsa nad Labem a ZŠ U Stadionu z Chrudimi. Trojici by výrazně mělo šlapat na paty družstvo ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova z Neratovic a ZŠ Porubská z Ostravy.

Pořad řeší vyhlídky klubu

Mělnicko – Český rozhlas Region se každé úterní odpoledne ptá těch, kteří ovlivňují život v našem kraji. V pořadu K věci rozebírá moderátor Tomáš Pancíř aktuální témata s významnými osobnostmi veřejného života. Jeho dnešním hostem bude majitel fotbalového klubu 1. FK Příbram Jaroslav Starka. Hovořit se bude o budoucnosti fotbalu v Příbrami po sestupu klubu z nejvyšší domácí soutěže. Pořad K věci začíná na frekvenci 100,7 FM v 15 hodin.

Tuky v krvi vyšetří zdarma

Mělnicko – Preventivní program Zdraví národa nabízí bezplatné vyšetření hladiny tuků v krvi až do pátku 9. června na odběrových pracovištích synlab czech. Právě vyšší hodnoty těchto látek jsou jedním z rizikových faktorů rozvoje aterosklerózy a s ní spojených komplikací, jako jsou infarkt nebo cévní mozková příhoda. Krev si mohou zájemci nechat odebrat v laboratořích v Mělníku na poliklinice, v Kralupech přímo v přízemí nemocnice a v Neratovicích na poliklinice v kojetické ulici.