Letos budou na akci soutěžit ve třech váhových kategoriích, do 75 kilogramů, od 75 do 85 kilogramů a od 85 kilogramů výš. U disciplíny s názvem weighted přibude také takzvaný pistol squats, což je dřep na jedné noze se závažím, aby soutěžící cvičili celé tělo najednou. U mužů bude přidané závaží s váhou 24 kilogramů, u žen dvanáctikilogramové.

Hostem bude krajský radní

Mělnicko – Český rozhlas Region se každé úterní odpoledne ptá těch, kteří ovlivňují život v našem kraji. V pořadu K věci rozebírá moderátor Tomáš Pancíř aktuální témata s významnými osobnostmi veřejného života. Jeho dnešním hostem bude středočeský krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Ivo Šanc ze Starostů a nezávislých. Hovořit se bude o jeho dosavadních zkušenostech z prvních měsíců ve funkci a prioritách pro letošní rok. Pořad K věci si mohou posluchači naladit po patnácté hodině ve vysílání Českého rozhlasu Region na frekvenci 100,7 FM.

Jarošáček hledá tanečníky

Mělník – Folklórní soubor Jarošáček hledá chlapce jako nové tanečníky. Na ukázkovou hodinu se mohou zájemci přijít podívat do kulturního domu v pátek od 15 hodin.

Kino nabízí skutečný příběh

Mělník – Místní kulturní centrum nabídne ve čtvrtek 18. května v 19 hodin film podle skutečné události Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho. Film je přístupný až dětem od dvanácti let.